• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-1490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تجلیل شورای خاش از خدمات تلاشگران عرصه بهزیستی

در جلسه شورای شهر خاش از خدمات رئیس اداره بهزیستی این شهرستان به جامعه هدف در مدت یک و نیم سال اخیر قدردانی شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ایوب کرد نائب رئیس شورای اسلامی شهر ضمن قدردانی از تلاش های مدیر سابق و مدیر جدید بهزیستی خاش اظهار داشت: حمایت از جوانان موفق و نخبگان و افراد توانمند بومی سبب تحول در سیستم‌های اداری و تنوع در خدمات و با نشاط سازی جامعه می شود .

وی افزود: در شهرستان خاش، فقر و بیکاری و تورم مشکلات زیادی را برای مردم بوجود آورده که می طلبد در شرایط بد اقتصادی و وجود اقشار نیازمند در این منطقه چتر حمایتی نهادهایی مانند کمیته و بهزیستی گسترده تر شود و وظیفه مسئولان در این نهادها نیز سنگین می باشد .

کرد ادامه داد: شورا از هر جهت حامی و پشتیبان مسئولان خدمتگذار است و اینکه در حوزه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد و غیره خدمات شایسته ای به مردم شده، کار بهزیستی را مطلوب ارزیابی می کنیم .

عیدمحمد قلندرزهی عضو دیگر شورای شهر و رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش هم با اشاره به اینکه تعامل همه جانبه مدیر بهزیستی خاش با مردم و مسئولان کشوری و استانی و محلی خاش و ارتباط گیری با نماینده مردم در مجلس سبب موفقیت وی شده است، گفت: برقرار شدن مستمری دو هزار و سی و شش مددجوی پشت نوبتی و اختصاص 600 ویلچر و ایجاد 6 مرکز و سرپناه معتادان پر خطر در مدت کوتاه یک و نیم سال و در دست اقدام بودن خدمات گسترده دیگر از تعهد و دلسوزی مسئول بهزیستی خاش و تلاش های مستمر و دلسوزانه همکاران وی حکایت دارد که نمونه شدن آقای تمندانی در جشنواره شهیدرجایی خاش گواهی بر همین مدعاست .

امان الله کردی عضو دیگر شورای اسلامی شهر خاش هم گفت: بهزیستی تنها نهادی است که در آن خدمات به صورت تخصصی ارائه می شود و از اقشار مختلف جامعه از خدمات آن بهره می برند .

نصرالله کرد هم اظهار داشت: خدمات تلاشگران در عرصه بهزیستی قابل تقدیر است، اما با توجه به حجم بالای مشکلات اقشار نیازمند و جامعه معلولان ضرورت دارد به این حوزه ها بیشتر توجه گردد و حمایت دولت از بهزیستی در جهت کاهش دادن مشکلات وسیع تر دیده بشود .

ادریس تمندانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاش هم گفت: در نهاد بهزیستی خدمات تخصصی در حوزه های اجتماعی، توان بخشی، پیشگیری و اشتغال ارائه می شود و توانمند کردن خانواده مددجویان از اولویت های ما به شمار می رود .

وی زیر پوشش بردن 824 زن سرپرست خانوار، برقرار کردن مستمری حدود 2 هزار و 300 فرد نیازمند، حمایت از 203 دانشجو و 823 دانش آموز، 231 زن باردار و شیرده، حمایت از 43 خانواده دارای فرزندان دو و سه قلو، 17 مورد فرزندخواندگی، ایجاد 62 روستا مهد با جمعیت حدود 1100 کودک و اختصاص یک وعده غذای گرم، حمایت بیمه ای از 300 زن سرپرست خانوار شهری و 523 زن سرپرست خانوار روستایی، پیشگیری از خودکشی 17 فرد، حمایت از 20 کودک کار و حمایت از حدود چهار هزار معلول و 57 معلول ضایع نخاعی و 75 دانشجوی معلول و کمک به رفع مشکلات خانواده ها و پیشگیری از طلاق و ساخت 29 واحد مسکونی جهت خانواده های دارای دو معلول و بیشتر که 57 مورد از همین نوع را داریم و کار ساخت 15 واحد دیگر نیز در مراحل اسکلت بندی است و غربال گری شنوایی سیصد نوزاد با همکاری بیمارستان امام خمینی خاش نمونه هایی از صدها نوع خدمات بهزیستی در این شهرستان به جامعه هدف و مردم خاش هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: