• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-3414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کسب رتبه دوم پلیس سیستان و بلوچستان در پیشگیری از وقوع جرم

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: پلیس این استان در 6 ماهه نخست امسال رتبه دوم کشور را در زمینه پیشگیری از وقوع جرم کسب کرد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سردار قنبری در نشست خبری با اشاره به کاهش 41 درصدی سرقت های مسلحانه در سیستان و بلوچستان افزود: آنچه بیش از همه احساس امنیت و آرامش مردم را تحت تاثیر قرار می دهد وقوع جرایم خشن است که با تهیه اطلس جغرافیایی و رصد زمان و وقوع این گونه جرایم توانستیم این مورد را کاهش دهیم .

وی خاطر نشان کرد: سرقت های مسلحانه در سیستان و بلوچستان با تصوری که از آن در اذهان وجود دارد متفاوت است چرا که به دلیل وجود سلاح های غیرمجاز در این استان سارقان برای سرقت های خرد مانند موبایل از اسلحه استفاده می کنند که همین موضوع تعداد سرقت های مسلحانه را افزایش می دهد .

وی افزود: به عنوان مثال ارزش ریالی پنج فقره سرقت مسلحانه در مجموع کمتر از 500 هزار تومان بوده است .

سردار قنبری به کاهش وقوع شرارت در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: کشف قتل در این استان 40درصد افزایش و وقوع شرارت هایی مانند قمه کشی که منجر به قتل می شود 33 درصد کاهش یافته است .

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 72 تن انواع مواد مخدر در این استان کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش یافته است .

سردار قنبری به دستگیری پنج سرشبکه اصلی قاچاق مواد مخدر در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: هزار و 504 خرده فروش مواد مخدر نیز در این استان دستگیر شدند که نسبت به سال گذشته این دستگیری ها 82 درصد افزایش یافته و دلیل آن فعالیت همراه با برنامه ریزی و تعامل ایجاد شده بین دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بوده است .

وی با اشاره به کمبود مراکز نگهداری از معتادان در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: نیروی انتظامی این آمادگی را دارد که کمتر از یک هفته تمامی معتادان موجود در این استان را جمع آوری کند اما از آنجایی که بعد از دستگیری امکاناتی برای نگهداری از این افراد وجود ندارد این کار شدنی نیست با این حال امسال تعداد افراد معتادی که به کمپ های ترک اعتیاد فرستادیم 52 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف 11 انبار احتکار در 72 ساعت گذشته خبر داد و گفت: ارزش ریالی اقلام کشف شده از این انبارها در استان 6 میلیارد تومان است که با نظارت دستگاه قضایی و تعزیرات حکومتی این اجناس بین مردم توزیع خواهد شد.

سردار قنبری گفت: جایگاه داران سوخت باید علاوه بر نصب دوربین های " آی پی دار" در جایگاه ها، نظارت دقیق تری بر روند توزیع سوخت داشته باشند تا با افراد متخلف برخورد قانونی شود .

سردار قنبری از برخورد جدی پلیس با خرده فروشی سوخت در اطراف جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی خبر دادو افزود: با هماهنگی های انجام شده با مراجع قضائی و شرکت ملی نفت ایران، کارت های سوختی که برای قاچاق سوخت استفاده قرار گیرند ابطال می شوند .

سردار محمد قنبری افزود: همچنین برای مبارزه با این پدیده شوم، با عوامل شبکه قاچاق سوخت قاطعانه برخورد می شودو تشدید اقدامات کنترلی و برخورد جدی با فروشندگان غیرمجاز سوخت در دستور کار است .

وی افزود: باک های اضافی خودروها ، جمع آوری و محل های نگهداری غیرمجاز سوخت نیز در حال شناسایی است .

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: گشت های ویژه ای نیز در این خصوص به ویژه در گلوگاه های مرزی فعال است.

وی در ادامه تصریح کرد: با وجود افزایش 20 درصدی عملیات های پلیس و همچنین افزایش 15 درصدی درگیری های مسلحانه با اشرار و قاچاقچیان خوشبختانه تلفات نیروهای انتظامی در این استان از ابتدای سالجاری تا کنون صفر بوده است .

سردار قنبری ادامه داد: این درحالی است که سال گذشته تا این مقطع از سال 10 نفر از نیروهای انتظامی سیستان و بلوچستان به شهادت رسیده بودند .

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان به آغاز هفته نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: به مناسبت این هفته هزار و 650 برنامه در سراسر این استان اجرا می شود که 148 برنامه مربوط به زاهدان است .

وی خاطر نشان کرد: نشست با سران طوایف و ریش سفیدان در مرکز استان یکی از برنامه های محوری نیروی انتظامی در این هفته است که در هیچ استانی با این سطح از گستردگی چنین نشستی برگزار نمی شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: