• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آمادگی وزارت امور خارجه براي هماهنگی با سایر وزارتخانه‌ها جهت بهره برداري از بندر چابهار

دکتر اسلامی دستیار ویژه وزیر امور خارجه و مدیر کل آسیای غربی، سفیر ایران در هند به همراه هیات همراه با سفر به چابهار و بازدید از امکانات و زیر ساختهای بندر طی نشست مشترک با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان، موضوع افزایش ارتقاء تجارت و رفع موانع ترانزیت و ترانشیپ کالا از بندر چابهار را بررسی کردند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، در این نشست بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان به تشریح ضرورت توسعه بندر چابهار پرداخت و افزود: فعال سازی بندر چابهار با تسهیل فرآیندها، هماهنگی بین ارگان ها و سازمان ها و تدوین بسته های تشویقی وزارتخانه های متولی به صاحبان كالا و خطوط كشتيراني مي تواند ترافیک دریایی و رونق ترانزيت را با تمركز بر فعاليت كشورهاي آسیای ميانه، افغانستان، پاكستان، هند و عمان در بهره گيري از این بندر اقیانوسي، موجبات ارتقاء تجارت کشور را فراهم کند .

در ادامه دکتر رسول اسلامی دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل آسیای غربی گفت: با توجه به حجم مبادلات تجاری ایران، هند، افغانستان و کشور های CIS ؛ وزارت امور خارجه آمادگی جدی براي همکاری و هماهنگی با سایر وزارتخانه های مربوطه جهت بهره برداري از اين بندر را دارد .

وی افزود: چابهار مسیری کم هزینه برای انتقال کالاها به کشور های همسايه است زیرا این بندر ظرفیت لازم برای انتقال غالب کالاها را پیدا کرده و می بایست از طریق چابهار اقتصاد کشور را به سایر کشورهای پيراموني پیوند داد .

در پایان مدیر کل آسياي غربي وزارت خارجه با تقدير از روند توسعه، تجهيز و عملکردی بندر چابهار افزود: در جهت پیشبرد اهداف ملی و تجاري نمودن اين پروژه زيرساختي عظيم ايجاد شده در بندر چابهار و تحقق موارد عنوان شده در جلسه مشترک، موضوعات با جدیت پیگیری خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: