• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید بر ثبت برنج و کالای وارداتی را در سامانه جامع انبارها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: واردکنندگان برنج، کالای خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کنند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان نادر میرشکار افزود: چنانچه این کالاها در این سامانه ثیت نشود، کالای آنان قاچاق محسوب خواهد شد .

میرشکار بیان کرد: برای تسریع در عملیات ثبت انبارهای برنج وارداتی، یک تیم چهار نفره در ساختمان شهید راشکی این سازمان در خیابان دانشگاه زاهدان مستقر است تا بر اساس مدارک، کار ثبت برنج وارداتی را در سامانه جامع انبارها انجام دهند .

وی بیان کرد: همچنین متقاضیان شرکت در فرآیند انتخاب صادرکنندگان نمونه که کار ثبت نام در سامانه را از تاریخ 17 شهریور امسال انجام داده و یا  تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه 19 مهرماه جاری ثبت نام می کنند،  می توانند برای رفع نواقص و تحویل مدارک تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 25 مهرماه به دبیرخانه کارگروه این سازمان مراجعه کنند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: کالاهای اساسی اجازه خروج از مرز سیستان و بلوچستان را ندارند و با صادرکنندگان این نوع کالاها برخورد می شود .

میرشکار افزود: با توجه به افزایش قیمت ارز امکان این وجود دارد که اتباع کشورهای همسایه مایحتاج خود را از ایران تامین نمایند و در این زمینه به منظور کنترل شرایط بازار و تنظیم بازار داخل ، تصمیماتی به جهت جلوگیری از خروج برخی کالاهای اساسی و کالاهایی که تاثیر زیادی در سبد خانوار خانواده دارند اندیشیده شده است .

وی بیان کرد: تاکید ما بر این است که کالاهای اساسی از مبادی غیررسمی کشور خارج نشوند و در صورتی که مشاهده شود نیروهای امنیتی و انتظامی برخورد لازم را صورت خواهند داد .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گفت: براساس درخواست وزارت صنعت ، معدن و تجارت صادرات 7 قلم کالا از جمله کاغذ چاپ ، شیرخشک صنعتی ، شیرخشک اطفال ، چای فله و بسته بندی و ...  با هدف تنظیم بازار کشور ممنوع شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: