• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انجام بیش از 90 هزار بازرسی از واحدهای صنفی و اقتصادی سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در شش ماهه اول سالجاری تعداد 90 هزار و 764 هزار بازرسی از واحدهای اقتصادی استان صورت پذیرفته است

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نادر میرشکار افزود: از کل بازرسی های صورت پذیرفته تعداد 3 هزار و 97  پرونده تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع گردیده است .

میرشکار در خصوص بازرسی در رابطه با قاچاق کالا طی این  مدت گفت: تعداد 11 هزار و 508 بازرسی با محوریت قاچاق کالا در سطح استان صورت پذیرفته که منجر به تشکیل 146 پرونده تخلف شده است .

میرشکار در ادامه بیان کرد: طی این مدت و با مشارکت هم استانیها ی عزیر تعداد 2 هزار و 39  گزارش  مردمی نیز از طریق ستاد خبری این سازمان در سطح استان دریافت شده است که تعداد 1400 مورد به صورت تلفنی و از طریق سامانه 124 ، تعداد 83 مورد کتبی ، تعداد  338 مورد حضوری و 19 مورد از طریق پورتال سازمان بوده که از کل این گزارشات دریافتی 874مورد منجر به کشف تخلف ، 950 مورد متخلف شناخته نشده ،  تعداد 136 مورد دردست بررسی و 79 مورد نیز منجر به رضایت شاکی شده است .

وی ادامه داد: از ابتدای سال و طی این 6 ماهه کل گزارشات دریافتی از طریق مردم ، مربوط به گرانی بوده است و هیچ گونه گزارشی در خصوص کمبود کالا دریافت نشده است .

میرشکار خاطرنشان کرد: طی مدت 6 ماهه امسال تعداد بازرسی ها در کل استان در بخش انبارها و سردخانه ها به تعداد 613 مورد می باشد که 583 مورد مربوط به  انبارها و 30 مورد نیز مربوط به سردخانه ها بوده است و در بخش آرد و نان نیز طی این بازه ی زمانی 3هزار و 997 بازرسی در سطح استان صورت پذیرفت که منجر به تشکیل 148 پرونده تخلف شده است   .

وی در ادامه داد: طی زمان مذکور علاوه بر بازرسیهای متداول تعداد 8 طرح نظارتی تخصصی از جمله طرحهای نظارتی ویژه نوروز ، محصولات زراعی ، ماه مبارک رمضان ، مصالح ساختمانی ، طلا و جواهر ، بازگشایی مدارس ، قند و شکر و حمل و نقل مسافر برگزار گردیده است .

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گفت: هم استانیهای عزیز می توانند گزارشات خود را در خصوص تخلفات اقتصادی از جمله گرانفروشی ،کم فروشی و تقلب ، احتکار ،  انبارهای بی نام نشان و... از طریق تماس تلفنی باشماره 124 ستادخبری سازمان در طول شبانه روز ( ازساعت 6صبح الی 13 و 16 الی 19 پاسخگویی اپراتور واز ساعت 19 به بعد از طریق تلفن پیامگیر ویا با حضور در محل سازمان به حوزه ستادخبری بصورت حضوری وکتبی گزارشات خود را ارائه نمایند و پس از اخذ گزارش، بازرسین این سازمان سریعاً اقدام به بررسی واعلام نتیجه گزارش ( متخلف – غیرمتخلف) نموده که پس از آن طی تماس با شاکی نتیجه گزارش اعلام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: