• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-2686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طوفان حاره ای لوبان در مدار 12 درجه تشکیل شد

هشدار هواشناسی به دریانوردان جنوب‌

  مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طوفان حاره ای در شمال اقیانوس هند تشکیل شد و فعالیت های دریانوردان فراساحل کشورهای حاشیه اقیانوس هند و دریای عمان را دچار اختلال کرد .

محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: این طوفان اکنون در موقعیت جغرافیایی 12.3 درجه شمالی و 62.4 درجه شرقی و در فاصله 1040 کیلومتری جنوب شرقی صلاله در عمان و 920 کیلومتری شرق سوکاترای یمن قرار دارد .

وی با بیان اینکه طوفان لوبان دریا را در بخش وسیعی از محدوده فعالیت آن مواج می کند، افزود: وزش بادهای شدید و ریزش بارش های سنگین از جمله پیامدهای طوفان است که توصیه می شود فعالان دریایی و صیادان فراساحل جنوب کشور از تردد در محدوده متأثر از فعالیت این طوفان خودداری کنند .

حیدری افزود: بر اساس خروجی مدل ها و تصاویر ماهواره ای طوفان لوبان هم اکنون با سرعت 20 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت به سمت شمال غرب است که در نهایت به سواحل یمن برخورد می کند. پیش بینی شده در محدوده حرکت طوفان سرعت باد به بیش از 125 کیلومتر بر ساعت نیز برسد .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شدت فعالیت طوفان از فردا تشدید می شود، گفت: پیش بینی شده که ارتفاع موج در محدوده فعالیت طوفان به هفت متر برسد .

وی ادامه داد: این پدیده تا جمعه 20 مهر ماه در این منطقه فعالیت می کند و پس از برخورد به خشکی رفته رفته تضعیف می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: