• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-4614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ثبت احوال استان بیان کرد؛

سیستان و بلوچستان دارای 6 دهم طلاق، در هر هزار ازدواج

مدیر کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان گفت: این استان با آمار 6 دهم طلاق، در هر هزار ازدواج، کمترین نرخ طلاق را در کشور دارد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رضا راحت دهمرده با اشاره به آمار طلاق در سالجاری بیان کرد: 726 واقعه طلاق در 6 ماه نخست امسال در این استان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با هزار و 43 نفر، کاهش داشته است .

راحت دهمرده با بیان اینکه بیشترین گروه سنی طلاق مردان استان 25 تا 29 سال و زنان 20 تا 24 سال است، افزود: میانگین سن طلاق مردان استان 33 سال و زنان نیز 29 سال در این مدت بوده است.

مدیر کل ثبت احوال استان در ادامه گفت: این سازمان وظیفه تهیه اطلاعات ثبتی اساسی ولادت ، وفات و ازدواج و طلاق و نیز صدور مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت هوشمند ملی را بر عهده دارد و در راستای انجام این وظایف در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۷ بیش از ۶۰۰ هزار خدمت به مراجعین ارائه نموده است .

دهمرده افزود: شناسنامه و کارت شناسایی ملی و سایر مدارک ثبت احوال از اسناد رسمی محسوب می شوند و سند شناسایی اتباع ایرانی می باشد که مهمترین کارکرد اداری و اجتماعی سازمان ثبت احوال محسوب می شود .

وی گفت: بیش از ۱۲۰ وزارتخانه و اداره نهاد عمومی و خصوصی به پایگاه سازمان ثبت احوال کشور متصل هستند و به صورت آنلاین از این پایگاه استفاده می کنند زیرا این پایگاه به عنوان زیرساختی ترین پایگاه انسانی و زمینه ساز اصلی شکل گیری دولت الکترونیک است ، در این پایگاه کلیه اسناد سجلی مربوط به ایرانیان زنده و فوت شده از ابتدای تشکیل سازمان ثبت احوال در سال ۱۲۹۷ تاکنون را در خود جای داده است و هر ثانیه در حال بروزرسانی می باشد .

وی بیان کرد: ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان هم اکنون در ۵۵ نقطه در سطح استان در حال خدمات رسانی به مراجعین می باشدکه با توجه به گستردگی و پراکندگی استان سعی نموده است تا سطح دسترسی مراجعین را به ادارات ثبت احوال آسان تر و در سریعترین زمان ممکن وقایع حیاتی را به ثبت برساند که ثبت ۹۸,۲درصدی ولادت و ۹۳.۸ وفات در مهلت قانونی حاصل این اقدامات است .

وی با اشاره به نمایندگی ثبت احوال در بیمارستانهای سطح استان اظهار کرد: ۷۰ درصد از ولادت های ثبت شده در سطح استان در ۹ نمایندگی ثبت احوال مستقر در بیمارستانها در کمترین زمان به ثبت می رسد .

مدیرکل ثبت احوال استان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته نمایندگی ثبت احوال در محل بهشت محمد رسول الله (ص) زاهدان نیز راه اندازی گردید که این امر در ثبت به موقع وقایع وفات کمک شایانی می نماید و امید است با تدبیر مسئولین و محصور نمودن آرامستان ها در سایر شهرستانها و بخش های استان و استقرار نیرو مشکل ثبت فوت در سایر نقاط استان مرتفع گردد.

مدیرکل ثبت احوال استان گفت: از ابتدای طرح کارت هوشمند ملی در سال ۱۳۹۱ تاکنون (۸۱ درصد) از جمعیت استان کارت هوشمند ملی دریافت نموده اند .

دهمرده با اشاره به روند ثبت نام کارت هوشمند ملی بیان کرد: ثبت نام برای کارت هوشمند ملی تنها از طریق پایگاه اینترنتی www.ncr.ir صورت می گیرد و تمامی افراد بالای ۱۵ سال می توانند نسبت به ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام نمایند .

مدیر کل ثبت احوال استان گفت: با توجه به اطلاع رسانی از طریق پیامک به افراد جهت مراجعه به ایستگاه جهت ثبت نام و یا تحویل کارت از افرادی که نسبت به ثبت نام و نوبت گیری در سایت اقدام نموده اند نیز خواست در تاریخ تعیین شده بر روی برگه درخواست به ادارات ثبت احوال مراجعه نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: