• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-2786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان بیان کرد:

صرفه جویی 2.5 میلیارد تومانی با بهره گیری از اساتید بومی در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: با بهره گیری از استادان بومی در استان کاهش 2.5 میلیارد تومانی هزینه ها را در دانشگاه آزاد شاهد بودیم.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر سلطانعلی میر در جمع خبرنگاران بیان کرد: در مدیریت خود وامدار هیچ کسی نیستم و نخواهم بود و در زمینه جذب استادان بومی استان از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان در ادامه اظهار کرد: رسالت اصلی دانشگاه ازاد در حال حاضر تربیت دانشجو انقلابی و ولایی است.

وی بیان کرد: دانشگاه ازاد در حال حاضر به دنبال به دست آوردن منابع مالی از دانشجویان نیست و نگاه این دانشگاه به دانشجویان نگاه کمکی مخصوصا در نقاط محروم کشور است.

وی همچنین در ادامه از برگزاری پنجمین همایش بین المللی قیام عاشورا از دیدگاه اهل سنت در آبانماه امسال با حضور مهمانان برجسته کشوری و خارجی در چابهار خبر داد.

میر در همین رابطه اضافه کرد: 150 مقاله تا کنون در زمینه همایش قیام عاشورا به دبیرخانه این همایش ارسال شده است .

وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس رسالتی که دارد هر ماه یک همایش علمی در رابطه با خدمات انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان برگزار می کند .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به همجمه های اخیر دشمنان ایران چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باید با شکوه تر از سالیان گذشته برگزار شود .

وی بیان کرد: محوریترین همایش چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دهه فجر در زاهدان با حضور شخصیت های برجسته کشوری و استانی برگزار می شود .

میر اظهار داشت: تمامی اقدامات در زمینه برگزاری همایش های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام شده و در واقع دانشگاه آزاد اسلامی نقش میزبانی را در این زمینه دارد .

وی با بیان اینکه ظرفیت ها و توانمندی های سیستان و بلوچستان به خوبی معرفی نشده است گفت: همایش گردشگری در آذر ماه امسال به منظور معرفی چهره واقعی این استان به میزبانی دانشگاه آزاد و با مشارکت سایر دستگاههای دست اندر کار برگزار می شود .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برگزاری این همایش بهترین فرصت برای معرفی چهره واقعی استان و ظرفیت های گردگشری آن است .

وی بیان کرد: همایش موعود گرایی و مهدویت با نگاه تقریب مذاهب، نیاز و ضرورت استان و جامعه در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان واحد زاهدان برگزار خواهد شد .

میر با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید گفت: هم اینک 30 هزار نفر در مقاطع مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان مشغول به تحصیل هستند که به طور تقریبی امسال 30 درصد شاهد افزایش تعداد دانشجو در این دانشگاه هستیم .

وی تاکید کرد: دانشگاه باید از صرف آموزش محور خارج و مساله محور باشد تا بتواند مشکلات روز جامعه را پاسخگو باشد .

میر اظهار داشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه باید ورود جدی داشته باشد و دانشگاه ها را از آموزش محور صرف خارج کند .

وی از راه اندازی 9 مرکز آموزش عالی در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: مراکز آموزش عالی در شهرستان های قصرقند، کنارک، دلگان، دشتیاری و نگور پیشین و بزمان راه‌اندازی شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: