• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر کل دامپزشکی استان بیان کرد:

صادارت 6500 تنی ماهیان غیر ماکول از سیستان و بلوچستان

مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: صادرات ماهی غیر ماکول از استان در سال 92 صفر بود و این نوع ماهی دور ریخته می شد، اما در حال حاضر میزان صادرات آن به شش هزار و 500 تن رسیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان دکتر حسینی افزود: زیرساخت های لازم برای تولید و تامین گوشت کشور در استان وجود دارد، ظرفیت کلی استان برای هزار و 870 راس دام سنگین و سه هزار و 860 راس دام سبک است که از این میزان ظرفیت فعال استان برای 720 دام سنگین و هزار و 60 دام سبک است.

وی با اشاره به پروژه پرورش ماهی در قفس به عنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی در دریای عمان هم بیان کرد: در این باره 15 پروانه صادر شده است که تا پایان سال گذشته دو فقره راه اندازی شد.

مدیرکل دامپزشکی استان در ادامه گفت: کنترل صید بی رویه آبزیان و انواع ماهی، کمک به ذخایر دریایی، تولید ارزان ماهی و صید بدون مخاطرات دریایی از مزایای پرورش ماهی در قفس است.

وی گفت: تا سال 92 تولید میگو در استان به دلیل بیماری لکه سفید و آلوده بودن مزارع صفر بود تا این که تفاهم نامه مشترکی میان دامپزشکی، شیلات و پرورش دهندگان میگو منعقد شد و تولید این محصول به هزار و 500 تن رسید.

حسینی بیان کرد: یکی از مشکلات در استان ورود مرغ زنده غیر مجاز است که مردم می توانند با خودداری از خرید مرغ زنده در کاهش بیماری ها کمک کنند، زباله های ناشی از کشتار مرغ زنده سبب بروز بیماری هاری نیز می شود. البته با همکاری فرمانداری زاهدان مراکز غیر مجاز فروش مرغ زنده در زاهدان جمع آوری شد که در پی آن میزان جوجه ریزی در استان دو برابر شد. شهرداری موظف است مراکز فروش دام و طیور را به خارج از محدوده شهری منتقل کند، در گشت زنی های مشترک این اداره کل و تعزیرات حکومتی در صورت وجود چنین مراکزی برخورد و برای پلمب آن اقدام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: