• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-1990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کارگروه هواشناسی دریایی در چابهار تشکیل می شود

معاون هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با پیشنهاد اداره کل هواشناسی استان و درصورت موافقت نهادهای اجرایی شهرستان چابهار به زودی کارگروه هواشناسی دریایی در چابهار تشکیل می شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دوست محمد کلیم در دیدار با شماری از مسئولان و سرمایه گذاران شیلاتی استان در چابهار اظهار داشت: تشکیل این کارگروه برای ساماندهی فعالیت های دریایی در زمان حاکمیت سامانه های آب و هوایی، وقوع پدیده های مخرب، به نسبت مخرب و غیر مخرب و تغییر شرایط عمومی وضعیت دریا ضروری است .

وی ادامه داد: این کارگروه می تواند با عضویت فعالین بخش های مختلف دریایی شامل کارشناسان هواشناسی، شیلات، بنادر و دریانوردی، دریابانی و.... در مواقع خاصی که دریا مواج است یا یک شرایط خاص آب و هوایی بر روی دریا حاکم است جلسه تشکیل دهد و با خرد جمعی تصمیمی کارشناسی شده ای برای محدودیت های احتمالی در دریا اتخاذ کند .

کلیم با بیان اینکه تصمیم های انفرادی برای ایجاد محدودیت های عبور و مرور در دریای عمان کارشناسی شده نیست و به ضرر فعالیت های اقتصادی و توسعه ای منطقه است، گفت: با برگزاری جلسات منظم دیسکاشن هواشناسی دریایی در سطح شهرستان می توان کمک زیادی به فعالیت های دریایی از جمله بخش اقتصادی و خدماتی کرد .

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: در پایان هر جلسه بر اساس شرایط دریا بولتن هایی تهیه می شود که رفت و آمد لنج ها و کشتی ها به دریا را تسهیل می کند. در واقع اعضای این کارگروه مصوب می کنند که با وجود شرایط خاص دریا کدام قایق ها و کشتی ها اجازه ورود به دریا دارند و ورود کدام یک از آنها به دریا ممنوع است .

معاون اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان نیز با استقبال از این پیشنهاد و برای فراهم شدن مقدمات تشکیل این کارگروه، خواستار برگزاری جلسه با نهادهای فعال در بخش دریا شد و گفت: با تشکیل این کارگروه فعالیت های دریایی در زمان های مختلف به ویژه در دوره زمانی فعالیت سامانه آب و هوایی مونسون هند که دریا مواج است، با ریسک کم و متناسب با شرایط عمومی دریا و فعالین بخش های مختلف انجام می شود .

وی با اشاره بر اینکه این کارگروه برای فعالیت های گردشگری و توریستی نیز با اهمیت است، افزود: متأسفانه برخی مسافران به هشدار ها نسبت به شرایط مواج دریا توجه نمی کنند و با حضور در سواحل و گاهی با شنا در مناطق خطرناک، دچار حادثه می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: