• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-2886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سیستان و بلوچستان سومین استان برتر در کنترل کمی سازمان هواشناسی

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در کنترل کمی ماه جولای سازمان هواشناسی، شبکه پایش هواشناسی استان در بخش ارسال بهنگام گزارش های سینوپ و متار با ارسال بهنگام 99.78 درصد از گزارش های جوی، سومین استان برتر کشور در این بخش شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمود دیانتی با بیان اینکه در این ارزیابی استان های گلستان و مازندران در رتبه های اول تا دوم قرار دارند، افزود: در بخش وضعیت دریافت گزارش های سینوپ و متار از ایستگاه های فرودگاهی مشمول ایزو، ایستگاه فرودگاهی زاهدان با ارسال 100 درصد گزارش ها همراه با چند ایستگاه دیگر در رتبه نخست قرار گرفت .

وی افزود: ایستگاه هواشناسی دریایی چابهار نیز در بخش وضعیت گزارش های دریافت شده از ایستگاه های ساحلی کشور با ارسال 100 درصد گزارش های سینوپ و متار به همراه چهار ایستگاه دریایی دیگر در رتبه نخست قرار گرفت .

دیانتی با بیان اینکه سازمان هواشناسی به صورت مکرر وضعیت ایستگاه های هواشناسی سراسر کشور را به لحاظ کمی و کیفی ارزیابی می کند، ادامه داد: به طور معمول شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش های مختلف ارزیابی های سازمان جزو سه استان برتر کشور است .

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون 12 ایستگاه سینوپتیک اصلی، تکمیلی و کشاورزی هواشناسی در سراسر استان فعال است که به صورت لحظه ای وضعیت جوی هوای را پایش می کنند .

وی خاطرنشان کرد: بر اساس طرح جامع توسعه ایستگاه های هواشناسی، تعداد ایستگاه های هواشناسی استان افزایش می یابد به نحوی که هم اکنون سه ایستگاه جدید در شهرهای جنوبی و مرکزی استان در حال احداث است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: