• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد:

ثبت اطلاعات بیش از 5 هزار انبار در سیستان و بلوچستان

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: برای شفافیت در بازار و تنظیم بازار و جلوگیری از سودجویی و مقابله با احتکار که به اقتصاد جامعه ضربه می زند،تا کنون در سطح استان اطلاعات تعداد 5 هزار و 220 انبار از سوی فعالین اقتصادی استان در سامانه جامع انبارها ثبت شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نادر میرشکار در همایش پلیس، امنیت عمومی و اصناف بیان کرد: فعالین اقتصادی استان که دارای انبارهای نگهداری مواد غذایی ، محصولات کشاورزی ، محصولات بهداشتی ، مواد پروتئینی ، محصولات غیرفلزی ، محصولات فلزی و معدنی ، لوازم یدکی می باشند بر اساس قانون موظفند در بازه زمانی هر 15 روز موجودی خود را در سامانه جامع انبارها اعلام نمایند و گرنه متخلف محسوب می شوند .

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان در ادامه گفت: شناخت از وضعیت موجود و شرایط زندگی می تواند راهگشای حل مسایل باشد و باید آگاه باشیم که بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی به شناخت و آگاهی از شرایط و پیرامون موجود نیاز داریم و بدانیم در کدام مقطع ایستاده ایم و حقیقت زمان را درک کنیم .

نادر میرشکار گفت:در شرایط فعلی وظیفه اصناف حفظ آرامش است و باید بپذیریم که اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و اصناف ما در این شرایط پیشگام در مبارزه می باشند .

وی افزود: نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت ها به نوعی برای شکستن اعتماد عمومی است و ما باید منجر به آرامش اجتماعی در جامعه شویم ، دعوت به آرامش عمومی موضوع مهمی است که باید مد نظر قرار بگیرد و به عنوان یکی از مسایل راهبردی مصون سازی است . مصون سازی افکار عمومی در برابر شایعات از اهمیت بالایی برخوردار است و باید بپذیریم که کسی دلسوزتر از خودمان برایمان نیست .

میرشکار گفت: وجود بیش از 34 هزار واحد صنفی در استان سرمایه بسیار بزرگی است، دشمن توان تحریم واحدهای تولیدی کوچک را ندارد و در هیچ کجای دنیا نمی توانند واحدهای تولیدی کوچک را تحریم کنند . هم اینک بیش از 100 هزار نفر از مردم استان در واحدهای صنفی مشغول به فعالیت می باشند .

وی تصریح کرد: قطعا در بین اصناف همانطور که در اقشار دیگر افراد متخلف حضور دارند واحدهای صنفی هم وجود دارند که به دنبال ایجاد اختلال در بازار با هدف کسب سود بیشتر از این شرایط می باشند که توسط بازرسان در حوزه سازمان صنعت،معدن و تجارت و بازرسان اصناف رصد، شناسایی و با همکاری اماکن برخی از این واحدها نیز پلمپ گردیده اند که جای تقدیر از همه دست اندرکاران به دلیل سرعت در این کار دارد .

نادر میرشکار افزود: در بحث نوسانات قیمت ارز خیلی از مردم و اصناف دچار نگرانی بودند که کالاهای مورد نیاز تامین نگردد و با تصمیماتی که دولت گرفت ارز مورد نیاز 25 قلم کالای اساسی را تامین نمود که در زمینه کالاهای اساسی هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و از طریق سامانه 124 هم اصلا هیچ گزارش مردمی از کمبود کالاها در شش ماهه اول سال در سطح استان دریافت نکردیم و در زمینه صادرات نیز در بهترین شرایط قرار داریم .

وی گفت: دشمنان تلاش می‌کنند در فضای واقعی و مجازی مشکلات اقتصادی را جهت اختلال در زندگی مردم بزرگ نمایی کنند و از این راه اعتماد مردم به مسئولان و نظام را از بین ببرند اما نکته اینجاست که مسولین و بخش خصوصی در کنار هم سعی در رفع مشکلات دارند و بازار و اصناف ما آگاه هستند و شرایط زمانی را درک می کنند و انشاالله از این مرحله جنگ اقتصادی هم عبور خواهیم کرد .

وی در پایان اظهار کرد: با توجه به تغییر نرخ ارز خیلی از کالاهای اساسی و تاثیر گذار در سبد خانوار به صورت غیر رسمی از کشور خارج می شد که مشکلاتی را برای معیشت مردم بوجود بیاورد که با تدبیری که اندیشیده شد و به جهت تنظیم بازار داخل وزارت صنعت،معدن و تجارت صادرات برخی از اقلام را ممنون کرد و تلاش صورت ذیرفت که از خروج کالاهای اساسی به صورت غیر رسمی نیز از کشور به هر عنوان جلوگیری شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: