• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

محل خاکسپاری شهیدان گمنام متناسب با شآن و جایگاه والای شهدا انتخاب شود

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: محل خاکسپاری شهیدان گمنام حتما باید بر اساس معیارها و شاخص های تعیین شده و متناسب با شآن و جایگاه والای شهدا انتخاب شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان سید دانیال محبی در کمیته استانی خاکسپاری شهدای گمنام، افزود: همه وظیفه داریم در حفظ و حراست از فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یکی از ارزش های بنیادین در جامعه و انتقال آن به نسل آینده تلاش کنیم .

محبی با اشاره به اهمیت و منزلت جایگاه شهدا نزد خداوند، به بیان این سخن از شهید مطهری که "شهیدان زنده اند و در واقع ما مردگان بر زندگان عزاداری می کنیم" پرداخت و خاطرنشان کرد: همانگونه که از نام شهید مشخص است شهیدان زنده و ناظر بر اعمال ما هستند، لذا باید تلاش کنیم در انتخاب هایمان بهترین نقاط را برای این مهم اختصاص بدهیم .

وی افزود: در جانمایی محل خاکسپاری شهدای گمنام باید مسائلی از جمله وجود فضای مناسب برای احداث یادمان ،عدم وجود سازه های نامتجانس در اطراف و نبودن فضای یادمان در طرح های توسعه شهری که موجب تخریب و تغییر فضای محدوده شود را در نظر داشته باشیم .

وی افزود: در کنار پیشنهادات نهادها و سازمانها، دسترسی به محل مورد نظر به لحاظ بعد مسافت و فاصله نیز  در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد .

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: جانمایی محل خاکسپاری شهدای گمنام از ابتدا بر عهده فرماندهی گروه تفحص بوده اما در حال حاضر این موضوع به عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپرده شده است .

غلام نبی کوهکن با بیان اینکه در استان ۴۸ نقطه یادمانی شهید گمنام داریم، افزود: از سال ۱۳۸۰ که اولین شهید گمنام در استان دفن شده ،تاکنون تعداد ۱۰۸ شهید در سطح استان سیستان و بلوچستان خاکسپاری شده اند .

وی افزود: براساس دستورالعمل ابلاغی نقاط خاکسپاری شهدای گمنام باید دارای مشخصات و خصوصیات تعیین شده باشد که در بازدیدهای میدانی علاوه بر لحاظ نمودن این مشخصات ،اولویت خاکسپاری در اماکن عمومی و پرتردد خواهد بود .

گفتنی است در این جلسه نیروی دریایی چابهار، دانشگاه فرهنگیان پسرانه زاهدان، زائر سرای امام رضا(ع) زاهدان و ستادفرماندهی مرزبانی استان به عنوان اولویت های بعدی خاکسپاری شهدای والامقام گمنام به اتفاق اکثریت آراء مورد موافقت اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: