• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان:

90 درصد کودکان مورد پذیرش در بهزیستی استان به دلیل اعتیاد به مواد مخدر است

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: 90 درصد کودکانی که در مراکز بهزیستی استان پذیرفته می شوند، به دلیل اعتیاد به مواد مخدر است که نیاز به کار گروهی برای رفع این پدیده چند مجهولی است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد رضا سراوانی در شورای ساماندهی جوانان افزود: شیب آمار طلاق در استان آرام آرام در حال افزایش است که قسمتی از آن به موضوع های فرهنگی برمی گردد.

مدیرکل بهزیستی استان در ادامه گفت: اعتیاد، حاشیه نشینی، کودکان کار، طلاق و فاقدین شناسنامه از مهمترین عوامل آسیب های اجتماعی در میان جوانان و نوجوانان است.

وی تصریح کرد: 230 کودک در مراکز ترک اعتیاد نگهداری می شود که از این تعداد 10 درصد زیر شش سال و 37 درصد بی سواد، 35 درصد دانش آموز ابتدایی و 16 درصد دانش آموز مقطع متوسطه هستند، 11 درصد مادر و پدر این افراد هر دو معتاد هستند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار نیز با تذکر به اعضای این جلسه و تاکید بر مشخص کردن برنامه ها برای ساماندهی جوانان در همه حوزه گفت: باید در حوزه ورزش استان که دارای برند است برای کاهش آسیب های اجتماعی میان جوانان برنامه ریزی و اقدام هایی انجام شود.

محمد هادی مرعشی افزود: باید شکل این گونه جلسات تغییر کند و در امور ساماندهی جوانان اقدام هایی که می توان انجام داد عملی و امور مواد مخدر و راهکار های آن به کارگروه ویژه خودش واگذار شود.

وی ادامه داد: هر یک از دستگاه های اجرایی باید در حوزه فرهنگی و جوانان فعالیت بیشتری با برنامه های مدون و مشخص انجام دهند.

«ادهم کرد» مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز گفت: پییش بینی شد 19 خانه جوان در 19 شهرستان در صورت واگذاری زمین احداث و بهره برداری شود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: