• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-6084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بیان کرد:

اختصاص۱۰میلیارد تومان به خانه های جوان سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: امسال 10 میلیارد تومان برای این منظور اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، غلامرضا مالکی در نشست ساماندهی امور جوانان استان افزود: این بودجه بر اساس اولویت ها در اختیار ورزش و جوانان استان قرار می گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: میزان سرمایه گذاری در امور جوانان در سبد خانوار دیده شده است، اما نگاه فرهنگی و مهمی باید به آن شود.

مالکی گفت: توسعه انسان ها از مدارس شکل می گیرد، مدارس ابتدایی استان با کمترین هزینه اداره و مدیریت می شود در حالی که باید بیشترین توجه به این حوزه باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: برای ایجاد این نگاه فرهنگی باید در کارگروه چند کمیته تخصصی بر اساس نیازهای جوانان تشکیل شود.

مالکی افزود: بر اساس دستور وزیر ورزش و جوانان در سفر به استان، 35 زمین چمن مصنوعی برای جوانان در نظر گرفته شد که پس از بررسی دکتر نوبخت و تایید وی به استان ابلاغ می شود.

وی ادامه داد: برای سه پروژه زمین کریت و سالن دو هزار و 500 نفری و خانه جوان چابهار تامین اعتبار می شود، سال گذشته برای ساخت هر خانه جوان در شهرستان های استان 900 میلیون تومان در اختیار ورزش و جوانان قرار گرفت که متاسفانه به جای هزینه در این قسمت در حوزه های دیگر هزینه شد، امسال هم 10 میلیارد تومان برای این منظور اختصاص یافت که بر اساس اولویت ها در اختیار ورزش و جوانان استان قرار می گیرد .

استاندار سیستان و بلوچستان هم گفت: جلساتی که برگزار می شود باید با حضور همه مدیران عضو کارگروه باشد و در هر جلسه پیشنهادها و راهکارهای جدیدی برای آینده جوانان استان ارائه و از جلسه نتایج خوبی استخراج شود.

سید دانیال محبی افزود: در این خطه با وجود این که جوان ترین استان کشور است، یکی از دلایل پایین بودن آمار طلاق صبر، تحمل و استقامت بانوان و دختران این منطقه است، باید از آن ها در برابر مشکلات و آسیب های اجتماعی مراقبت کرد.

وی اضافه کرد: باید از ایده های دیگر استان ها برای جوانان استفاده کرد، اگر قرار است در آینده سازمان خوب و کارا برای جوانان داشته باشیم، باید در کارگروه جوانان تصمیم های خوبی برای آن ها گرفته و عملیاتی شود، بنابراین همه مسئولان اجرایی استان موظف هستند با ارائه برنامه های مدون و جدید در جلسات آینده شرکت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: