• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-2190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کشف زیستگاه جدید خفاش‌های دم موشی و خزندگان در سراوان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: گشت و کنترل های محیط بانان سیستان وبلوچستان درمناطق صعب العبور منجر به کشف یک دهنه غار شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان افزود: محیط بانان حفاظت محیط زیست سراوان طی گشت و کنترل های مداوم خود درمناطق صعب العبور منطقه حفاظت شده جنگلی بیرک با همکاری و همراهی افراد بومی موفق به کشف وشناسایی یک دهنه غار در قسمت شمال شرقی منطقه مذکور شدند .

پورمردان در ادامه اظهار کرد: ارتفاع این غار در قسمت دهانه حدود یک متر و امتداد آن به چهار متر می رسد. طول غار70  متر بوده و دارای دو دالان دو تالار و همچنین تعداد زیادی آویز و آویزه ها می باشد .

وی ادامه داد: کف و دیواره غار از جنس سنگهای آهکی بوده و تعداد دو قندیل به ارتفاع بیش از یک متر در کف غار قابل مشاهده است .

پورمردان خاطرنشان کرد: این غار یکی از بهترین مکانها زیست خفاش دم موشی و همچنین زیستگاه امنی برای بعضی از خزندگان و بی مهرگان از قبیل مار و عقرب و سوسمار می باشد. در انتهای این غار آثاری از چشمه آب وجود دارد ولی به دلیل تداوم خشکسالی های اخیر متاسفانه درحال خشک شدن است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بیان داشت: منطقه حفاظت شده جنگلی بیرک دارای غارهای متعددی بوده که تعدادی از آنها توسط یگان حفاظت محیط زیست سراوان و پرسنل اجرایی این اداره کشف و شناسایی و به تبع آن معرفی گردیده اند اما باتوجه به صعب العبور و کوهستانی بودن منطقه هم چنان مناطقی بکر و ناشناخته باقی مانده است که نیاز به شناسایی و معرفی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: