• سه شنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-3286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد؛

افزایش تخت های بستری از 335 به بیش از 2 هزار تخت در سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در چهل سال گذشته از عمر پر برکت انقلاب، تعداد تخت های بستری از 335 تخت به 2 هزار و 745 تخت و پایگاه های اورژانس از 8 عدد به 135 عدد رسیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان دکتر سید محمد هاشمی شهری افزود: موفقیت نظام سلامت استان در کاهش شاخص های ابتلاء به بیماری ها و افزایش کمی و ارتقاء کیفی زیرساخت های ارائه خدمت، ثمره ی گام های استوار فرزندان انقلاب در چهل سال گذشته است .

رئیس کمیته بهداشت و درمان و سلامت شورای سیاستگذاری و راهبری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: چهل سال قبل، همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس آمار موجود 87 درصد پزشکان متخصص، 54 درصد پزشکان عمومی و 66 درصد دندانپزشکان در 5 شهر بزرگ کشور مستقر بودند و پوشش واکسیناسیون در کل کشور 30 درصد بود .

وی به شیوع بیماری هایی مانند وبا و مالاریا در استان در دهه 50 اشاره و تصریح کرد: تعداد بیمارستان ها و پایگاه های اورژانس نیز انگشت شمار بود .

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های انقلاب اسلامی، عدالت در توزیع خدمات بود افزود: به میمنت انقلاب شکوهمند اسلامی عدالت در سلامت همزمان با توسعه سایر بخش ها رونق یافت و اکنون در بسیاری از شاخص ها در استان سیستان و بلوچستان حرف های زیادی برای گفتن داریم .

وی گفت: در چهل سال گذشته تعداد بیمارستان های استان از 8 به 26 عدد افزایش یافت .

هاشمی به کاهش چشمگیر مبتلایان به مالاریا اشاره کرد و گفت: آمار چند ده هزار نفر مبتلا به مالاریا به کمتر از 30 مورد رسیده است که تنها 6 مورد از آن هم استانی و بقیه مبتلایان در  سایر کشورها بیمار شده و وارد کشورمان شده اند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: از راه اندازی بخش رادیوتراپی با تجهیزاتی شامل یک دستگاه LOW انرژی و خرید یک دستگاه HI انرژی ،  راه اندازی بخش تخصصی درمان ناباروری مولود، وجود بخش های جراحی قلب، پیوند کلیه، پیوند قرنیه، تعویض مفاصل و غیره  به عنوان توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی و پیشرفته یاد کرد و گفت: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی الزهراء (س) زاهدان قابل رقابت با مراکز چشم پزشکی پیشرفته در دنیاست و پیشرفته ترین میکروسکپ ها و ماهر ترین اعضای هیئت علمی را دارد .

وی همچنین از برنامه ریزی برای ایجاد امکان کاشت حلزون در زاهدان خبر داد و گفت: به زودی این امکان نیز در زاهدان فراهم خواهد شد و خانواده ها از سفر به سایر استان ها بی نیاز می شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: