• شنبه ۲۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-3586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لزوم ایجاد دگرگونی و تحول در چهره و ظاهر مدرسه همگام با تحولات تربیتی و آموزشی

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور در آیین اختتامیه طرح رویش مهر در زاهدان گفت: مدیریت راهبردی، ناظر بر مدیریت تغییر است و بر پایه سه رویکرد استوار است، دائم در حال یادگیری باشیم، بهره گیری از یادگیری های قبلی داشته باشیم، کلاس در س را به دانشگاه و محل کار ببریم .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر تورانی افزود: در سیستم آموزشی از مرحله ورود تا خروج باید اتفاقاتی مثبت رخ دهد تا قابلیتهایی متناسب با آن ایجاد شود .

وی هدف از برگزاری اینگونه برنامه ها را توانمندسازی نیروها، افزایش کنجکاوی، افزایش شوق یادگیری و تغییر و اراده برای بهتر شدن عنوان نمود .

تورانی بر لزوم ایجاد دگرگونی و تحول در چهره و ظاهر مدرسه همگام با تحولات تربیتی و آموزشی تاکید کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: به یمن حضور و برکت وجودی گروههای جهادی اتفاقات و تحولات خوبی در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان رخ داده است .

نخعی گفت: فعالیت و نگاه خیرخواهانه گروههای جهادی در سیستان و بلوچستان چشمگیر و کم نظیر است .

وی اظهار کرد: امروز اگر اتفاقی در استان رخ داده و کارنامه نسبتا قابل قبولی از عملکرد در حوزه های مختلف وجود دارد، یقینا محصول تلاش فداکاران و اندیشمندانی است که خالصانه و باصفای باطن از هیچ کوششی دریغ نورزیده اند .

وی بیان کرد: گروه جهادی و مردم نهاد رویش مهر و آل یاسین کار را به نحو احسن و با اهداف بلند و متعالی شروع کرده و ادامه خواهد داد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان این مراسم را در حقیقت تجلیل از اقدامی کم نظیر و بدیع عنوان نمود و خاطر نشان کرد: در نهایت خلوص و تواضع این اقدام خداپسندانه را ستایش و تکریم می کنیم و قدردان همه نگاهها و اندیشه های ناب اساتید پرتلاش هستیم .

در این مراسم اعتصام از جهادگران گروه آل یاسین اظهار کرد: معلم در سیستان و بلوچستان مجاهدانه کار می کند و با همه سختی ها و دشواری هایی که مردم در این منطقه دارند معلم برای ارتقاء دانش و مهارت با تمام توان کار میکند

وی عنوان کرد: اردوی جهادی آل یاسین در هفته گذشته برای استان سیستان و بلوچستان هفت مدرسه افتتاح کرده است که نشان از فعالیت این اردوی جهادی در استان می باشد

اعتصام ابراز کرد: یک مشکل اساسی در سیستان و بلوچستان بحث نیروی انسانی آن است که باید همه تلاش‌ها برای رفع این مشکل به کار گرفته شود

وی افزود: هدف از برگزاری پروژه رویش مهر تقویت مربیان و اساتید درون استان تعریف شده است چراکه آموزش و پرورش توان اینکه از سایر استان‌ها برای این استان نیرو بفرستد را دارا نمی باشد

اعتصام با بیان اینکه یک تفاهم نامه سه ساله بین موسسه رویش مهر با اداره کل آموزش و پرورش امضا شده است تصریح کرد: با تلاش و همت معلمین سیستان و بلوچستان دانش آموزان این استان از آخرین رتبه ها به بالاترین رتبه ها دست پیدا کردند و نظام تعلیم و تربیت در این استان متحول شده است

وی در پایان گفت: اکنون زمان آن است که در آموزش و پرورش یک تحول اساسی صورت بگیرد چرا که همه بسترها برای ارتقای آموزش و پرورش فراهم است و جای هیچ ناامیدی وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: