• شنبه ۲۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-2390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری همایش سربازان مدافع سلامت در شهرستان خاش

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در همایش سربازان مدافع سلامت خاش گفت: حمایت موثر از برنامه های سلامت محور نیروهای مسلح استان سیستان و بلوچستان مورد توجه و از اولویت های مهم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر طباطبائی در این همایش با بیان اینکه، حفظ و ارتقاء سلامت همه مردم و کسانی که برای امنیت این مردم تلاش می کنند از اهمیت بالایی بر خوردار است، خاطر نشان کرد: بیش از 35 سال از استمرار نظام شبکه در ایران می گذرد که به برکت خون شهدا و تلاش دست اندرکاران عرصه سلامت در حال حاضر شاهد توسعه قابل توجهی در مقوله سلامت کشور هستیم .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، با اشاره به عوامل مرگ ومیر شامل بیماریهای مزمن، قلبی و عروقی، سرطانها و دیابت افزود: زمانی به اهداف نهایی سلامت محور در جامعه خواهیم رسید که همه شهروندان در برنامه های سلامت مشارکت کنند و به عنوان داوطلبان فعال سلامت، خود مراقبتی را ترویج تا زمینه های اجتماعی شدن سلامت در جامعه فراهم گردد .

دکتر طباطبایی از نیروهای مسلح بعنوان افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران نام برد و گفت: قطعا ارتقای سلامت همه مردم و عزیزانی که برای امنیت این آب و خاک تلاش می کنند برای نظام سلامت ارزش و اهمیت خاصی دارد .

در حاشیه این مراسم با انعقاد تفاهم نامه ای بین دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و تیپ 288 زرهی خاش در زمینه همکاری متقابل در راستای جذب داوطلب سلامت، ارائه خدمات مراقبتی، هماهنگی و همکاری با برنامه های جاری بهداشتی در کوی سازمانی با استفاده از ظرفیت موجود و افزایش ارتقای سواد سلامت با آموزش مباحث بهداشتی اعم از آموزش سلامت روان، تغذیه، سلامت خانواده، بیماریها و آموزش بهداشت محیط با در نظر گرفتن کلیه منابع و امکانات تاکید گردید .

همایش سربازان مدافع سلامت با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، امام جمعه و روسای ادارات شبکه و مرکز بهداشت و فرماندهی تیپ 288 زرهی خاش و خانواده های نیروهای مسلح در پادگان خاش برگزار شد .

همچنین نمایشگاهی از توانمندی های داوطلبان سلامت با معرفی خدمات سلامت در پایگاه های سلامت و جشنواره غذا برپا بود که  در پایان مراسم به داوطلبان سلامت فعال هدایایی از سوی فرماندهی تیپ 288 خاش اهدا شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: