• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-3686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی:

30 دستگاه دیالیز در سیستان و بلوچستان راه‌اندازی می‌شود

مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران از اختصاص 30دستگاه دیالیز به ارزش 70میلیارد ریال به استان سیستان و بلوچستان خبر داد .

داریوش آرمان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سفر خود به سیستان و بلوچستان جهت ارزیابی وضعیت درمانی و بهداشتی بیماران کلیوی این استان، گفت: در این سفر از بخش دیالیز بیمارستان خاتم الانبیاء شهر ایرانشهر بازدید کرده و وضعیت خدمات رسانی به این بیماران را مورد بررسی قرار دادیم .

وی ادامه داد: همچنین در این سفر  با همراهی رئیس بیمارستان امام علی (ع) چابهار و معاونت توسعه و پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، بازدیدی را از این بیمارستان داشتیم و بر ضرورت استمرار و تثبیت همکاری‌های پزشکان متخصص سیستان و بلوچستان با انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران تاکید کردیم .

آرمان به دیدارش با دکتر امینی فرد - رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر اشاره کرد و گفت: در این نشست دکتر امینی فرد به ارائه اطلاعاتی جامع از وضعیت جغرافیایی و شاخص‌های تحت پوشش بیماران کلیوی و تعداد آن‌ها به تفکیک شهرستان‌های تحت پوشش پرداخت و با اشاره به جمعیت بیماران تحت پوشش خواستار همکاری‌های بیشتر انجمن با دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر شد. همچنین دکتر امینی فرد احداث فضای فیزیکی متناسب با حجم بیماران مراجعه کننده را از برنامه‌های دانشکده علوم پزشکی ایران شهر در راستای ارائه خدمات درمانی به بیماران کلیوی دانست و اعلام کرد که این پروژه به زودی اجرایی خواهد شد .

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی با بیان اینکه این سفر به منظور ارزیابی وضعیت خدمات رسانی به بیماران کلیوی و ایجاد ارتباط مناسب با بیماران و دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر صورت گرفته است، از اختصاص 30دستگاه دیالیز به ارزش 70میلیارد ریال برای بیماران کلیوی استان خبر داد و گفت: حمایت‌های مالی لازم از بیماران کلیوی، در اولویت قرار دادن بیماران بی‌بضاعت منتظر پیوند و ارائه خدمات رایگان قبل و بعد از پیوند و همچنین استقرار پزشکان فوق تخصص جراحی عروق از اولویت‌های انجمن خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: