• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-188-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر ترویج ورزش‌های همگانی

استاندار سيستان و بلوچستان در دیدار با جامعه بزرگ ورزش استان گفت : ترويج ورزشهاي همگاني در جامعه بسيار با اهميت است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش ادهم کرد مدیرکل ورزش و جوانان استان بهمراه کارکنان و جامعه بزرگ ورزش و جوانان با سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو کردند .

استاندار سيستان و بلوچستان در این ديدار صميمانه اظهار کرد: ترویج ورزش همگانی بدون هزینه مانند پیاده روی را در جامعه بسیار با اهمیت تلقی کرد و ورزش را از جمله موجبات سلامت جسم و طراوت روح برشمرد .

سید دانیال محبی در ادامه تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان و مسئولین سایر دستگاه های اجرایی تلاش کنند تا فرهنگ ورزش همگانی در تمام رده های سنی و بویژه خانواده ها نهادینه شود .

وی همچنین عنوان کرد: بستر ورزش باید با فکر و هم افزایی و بهره گیری از ظرفیت های استان اولويت بندي شده و توسعه یابد و نقش صدا و سیما در ترویج ورزشهای همگانی برای گروههای سنی مختلف بسیار مهم است .

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: انسانها برای پالایش روح خود باید ورزش کنند. در اسلام آماده است عقل سلام در بدن سلام، پس اگر روح و جسم با هم تعامل داشته باشند آنگاه نسانهای توسعه یافته ی خواهیم داشت.

همچنین رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان نیز در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان، در خصوص تکمیل پروژه های نیمه تمام در استان گفت: تکمیل زیرساخت‌های ورزشی استان از اولویت برنامه‌های این سازمان می باشد اما با اندک اعتباری که در بحث ورزش وجود دارد بعلت پراکندگی نقاط جغرافیایی موجود در استان سیستان و بلوچستان پروژه ها به کندی پیش می رود که با تکمیل این پروژه های ورزشی شاهد افزایش شاخص سرانه فضای ورزشی در استان خواهیم بود .

مالکی همچنین در خصوص تخصیص اعتبارات پروژه‌های ملی و نیمه تمام تصریح کرد: با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه ورزش سیستان و بلوچستان، الحمدالله اعتبارات ویژه اقتصادی یافته و سازمان برنامه بودجه هم تلاش کرده با اختصاص ردیف بودجه متوازن بتوانیم، در برنامه ششم شاهد تحولات خوبی در زیرساخت های ورزشی داشته باشیم .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در خصوص وضعیت کارکنان اداره کل ورزش و جوانان نیز اشاره کرد: بیش از 40 درصد پست‌های این اداره کل فاقد نیروی متخصص می باشد که انتظار می‌رود هم از طریق وزارت ورزش و جوانان و هم سازمان امور اداری استخدامی مجوزهای گرفته شود تا هم خدمت مناسبی به جامعه ورزش و جوان شود و هم ساختار متناسبی در اداره کل ورزش و جوانان به وجود بیاید .

مالکی با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان جوانترین استان کشور است، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در بخش جوانان باید بیشتر شود از این رو برای پروژه خانه جوانان زاهدان اعتبار ویژه دیده شده تا با تکمیل خانه جوان و وجود سازمان‌های مردم‌نهاد متعدد در شهرستان زاهدان کمک شایانی به قشر جوان کرده باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: