• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-2890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران زهک:

کار برداشت شن و ماسه از قبور شهدا به اتمام رسید

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران زهک گفت: به محض اطلاع از مدفون شدن قبور شهدای روستای اشترک و یادگار در زیر ماسه بادیها، به محل رفته و از نزدیک موارد را مشاهده کردیم .

حسن پور درگفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، بابیان اینکه قبرستان روستای اشترک بدلیل وسعت و بزرگی، معروف به قبرستان یادگار و اشترک می باشد و اگرکسی در این دو روستا فوت کند دراین قبرستان دفن می شود، افزود: دراین قبرستان دو قبر مربوط به شهدا است که یکی از قبرهای مطهر چون در مسیر توفانهای شن قرار دارد به زیر شن و ماسه رفته و قبر بعدی که مربوط به یکی دیگر از شهدای عزیز میباشد بدلیل اینکه در مسیرطوفان نیست به طبع تمیز و مشکلی ندارد .

وی ادامه داد: به جهت اینکه ماسه و شن بسیار زیاد است و از طرفی به هیچ عنوان راهی برای برداشت ماسه وشن بوسیله تراکتور،کمپرسی ویابولدوزر نیست به ناچار بوسیله کارگران اقدام به برداشت شن و ماسه نمودیم .

رییس بنیادشهید زهک افزود: باتلاشهای انجام گرفته و همکاری دهیار و مردم، کاربرداشت شن و ماسه حاصل از طوفانها از قبور شهدا انجام و قبر مطهر شهدا از وجود شن و ماسه پاک شد.

حسن پور ادامه داد: از دو ماه پیش که به سمت رییس بنیاد شهید زهک منصوب شدم دیدار مرتب از خانواده شهدا، سرکشی به قبور مطهر شهیدان و تعویض پرچمها در دستور کارم بوده است .

وی ادامه داد:  شهرستان زهک ۱۲۲ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: