• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح کرد؛

معضلات اقتصادی و اشتغال از مهم ترین دلایل مشکلات خانوادگی

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: معضلات اقتصادی و اشتغال از مهم ترین دلایل مشکلات خانوادگی است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، معصومه ابتکار در شورای اداری ایرانشهر افزود: رسیدگی و برنامه ‌ریزی برای خانواده در اولویت برنامه های دولت است.

وی در ادامه اظهار کرد: خانواده هسته اولیه جامعه تلقی می ‌شود و محل پرورش نسل‌های آینده و کانون الهام‌ بخش حرکت رو به‌ جلوی کشور است.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: زنان نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان را تشکیل می دهند و باید به نسبت جمعیت خود مسئولیت پذیرفته و در امور مختلف از توانمندی های آنان استفاده شود .

وی اشتغال زنان را با کارآفرینی، ارتقای سطح مهارت ها و آموزش ها مرتبط دانست و افزود: در تلاشیم تا در زمینه بنگاه داری توانمندی ها و آموزش ها را برای کارآفرینی زنان ارتقا دهیم .

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: برای ارتقای مهارت آموزی زنان برگزاری دوره های آموزشی از طریق سازمان های مردم نهاد و دانشگاه در دستور کار این نهاد است .

وی با بیان اینکه دولتمردان نگاه ویژه ای به ایرانشهر دارند افزود: برنامه های مختلفی در زمینه صنایع دستی و کشاورزی برای این شهرستان در نظر گرفته شده است .

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست زن را نماد مهربانی و عاطفه معرفی کرد و گفت: در شرایط فعلی خانم ها از لحاظ علمی پر انگیزه تر هستند .

سید دانیال محبی اظهار داشت: توانمندی خانم‌ها در مقایسه با آقایان کمتر نیست و در برخی حوزه ها بیشتر است .

وی افزود: امروزه شاهد هستیم مدیران زن با تدبیر و برنامه ‌ریزی برای سرافرازی کشور تلاش و موفقیت‌های بسیاری کسب کرده‌اند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: