• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جمع آوری روزانه یکصد تن زباله از سطح شهر خاش

شهردار خاش گفت: روزانه بیش از ۱۰۰ تن زباله از سطح شهر خاش و برخی از روستاهای اطراف جمع آوری و به محل سایت دفع زباله شهرداری منتقل می شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان عبدالمجید تمندانی در بازدید مشترک خود با کارشناسان امور شهری استانداری سیستان و بلوچستان از سکوی موقت انتقال زباله و سایت زباله بیان کرد: سایت زباله شهرداری خاش در گستره ای حدود یکصد هکتار ایجاد شده و زباله ها در آن دفع می شود .

وی افزود: ساماندهی وضعیت فعلی دفن زباله شهری، ایجاد اتاقک نگهبانی جهت کنترل ورود و خروج محل دفن و همچنین حصار کشی کامل پیرامون سایت دفن پسماندهای شهری جهت جلوگیری از پخش و پراکندگی نایلون و پلاستیک به محیط اطراف از اولویت های مهم شهرداری خاش است .

شهردار خاش ادامه داد: وضعیت نامناسب سایت زباله که برای اهالی اطراف سایت مشکل ساز شده بود، از جمله دغدغه های اولیه بنده به محض تحویل سمت شهرداری خاش بود که به لطف خدا و کمک و همراهی شورای شهر و کادر خدوم شهرداری در کمترین زمان ممکن سایت زباله کنونی تا حدودی ساماندهی شده است به طوریکه در حال حاضر روزانه زباله ها با ماشین آلات سنگین در ترانشه ها کامپکت شده و بر روی آنها خاک ریخته می شود و در واقع شرایطی جهت دفن بهداشتی زباله ها فراهم گردیده است .

تمندانی گفت: ساماندهی سایت دفن و پردازش زباله شهر خاش نیازمند تامین اعتبار بوده که در این راستا نیاز به انجام پیگیری‌های لازم داریم .

شهردار خاش ادامه داد: سایت دفع زباله خاش در محدوده خارج از شهر واقع شده و تمام امور مرتبط با مدیریت پسماند، دفع، تفکیک و دفن زباله در آن انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: