• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با حضور استاندار سیستان و بلوچستان:

کلنگ احداث دهمین ایستگاه جو بالای هواشناسی کشور در زاهدان به زمین خورد

مراسم کلنگ زنی احداث ایستگاه جدید هواشناسی سینوپتیک فرودگاهی و جو بالای زاهدان با حضور استاندار محترم سیستان و بلوچستان و شماری از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم اظهار کرد: ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زاهدان در محدوده طرح توسعه فرودگاه بین المللی این شهر قرار گرفت و باید به محل جدید جابجا می شد که بر اساس برنامه ایستگاه جدید با تمام کارکردهای قبلی در قسمت جنوبی ایستگاه قدیم ساخته می شود .

محسن حیدری ادامه داد: ایستگاه فعلی هواشناسی فرودگاهی زاهدان جزوه استانداردترین ایستگاه های هواشناسی سطح کشور است که جزو 23 ایستگاه فرودگاهی مشمول مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد بین المللی ISO9001:2008 در بخش هواشناسی هوانوردی است .

وی افزود: ایستگاه هواشناسی جزو الزامات هر فرودگاه در سراسر جهان است که محل و موقعیت آن تابع استانداردهای سازمان جهانی هواشناسی و سازمان جهانی هوانوردی است تا با پایش به موقع، همه جانبه و لحظه ای وضعیت هوا، سلامت پرواز را تأمین کند .

حیدری با بیان اینکه سازمان هواشناسی تنها ارائه کننده خدمات هواشناسی به بخش ناوبری هوایی است، ادامه داد: بدون دسترسی به اطلاعات وضعیت جوی که هواشناسی وظیفه پایش آن را دارد، هیچ هواپیمایی امکان پرواز ندارد .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اشرافیت دیدبانی در موقعیت فعلی ایستگاه سبب شده تا تمامی پدیده هایی که در محدوده باند فرودگاه رخ می دهد و برای سلامت پرواز مهم است توسط کارشناسان ما پایش شود و به اطلاع فرودگاه و خلبان برسد .

وی در بخش دیگری با بیان اینکه محل احداث ایستگاه جدید هواشناسی توسط کارشناسان فرودگاه زاهدان جانمایی و در اختیار هواشناسی قرار گرفته است، افزود: فاصله محل جانمایی شده با ایستگاه فعلی این فرودگاه حدود 600 متر است که امروز به صورت رسمی عملیات احداث آن شروع شد .

حیدری با بیان اینکه تشریفات مناقصه این پروژه در ماه های اخیر انجام و پیمانکار آن نیز مشخص شده است، افزود: اعتبار پیش بینی شده برای ساخت و تجهیز ایستگاه حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان است .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: هواشناسی زاهدان از قدیمی ترین ایستگاه های هواشناسی کشور است که در سال 1327 تأسیس شد و با نام هواشناسی منطقه جنوب شرق فعالیت داشته است .

سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: مراحل احداث ایستگاه باید بر اساس اصول فنی و مهندسی ساخته شود و در حین ساخت نیز باید نظارت کافی بر اجرای کار وجود داشته باشد .

وی ادامه داد: کیفیت اجرای کار مهمترین بخش آن است و باید مدیران هواشناسی، ناظر پروژه و پیمانکارطرح بر اجرای آن تاکید داشته باشند .

به گزارش خبرنگار ما در این مراسم سید دانیال محبی استاندار محترم سیستان و بلوچستان، سید محسن کالوندی مدیرکل محترم حوزه استاندار، عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل محترم مدیریت بحران استانداری، حسن اعرابی مقدم مدیرکل محترم فرودگاه های سیستان و بلوچستان، محمد رضا معین افشار فرمانده محترم یگان حفاظت سپاه فرودگاه های سیستان و بلوچستان، محمدرضا سهرابی معاون رئیس پلیس فرودگاه های سیستان و بلوچستان و معاونین برخی دستگاه های اجرایی حضور داشتند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: