• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

۲۹ میلی متر باران در «مخت» نیکشهر بارید

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین بارشی که در سامانه بارشی فعال در استان باریده است مربوط به مخت نیکشهر با ۲۹ میلی متر بوده است .

علی ملاشاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان اظهار داشت : در روزهای اخیر بارش های خوبی از نقاط مختلف استان گزارش شده که در برخی مناطق منجر به آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها شده است .

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بیشترین بارش با 29 میلی متر از ایستگاه بارانسنجی مخت از توابع شهرستان نیکشهر بوده است، البته  در ایستگاه هواشناسی اسفندک سراوان نیز 7.5 میلی متر بارندگی گزارش شده است .

وی ادامه داد: به جز نیکشهر در برخی مناطق دیگر جنوب سیستان و بلوچستان نیز بارندگی خارج از ایستگاه های بارانسنجی رخ داده است .

به گفته ملاشاهی این بارندگی ها در شهرستان سرباز سبب جریان یافتن آب در رودخانه های محلی همچون «سرباز»، «سرکور» و «تنگ سرحه» شده است .

وی تصریح کرد: امروز نیز در غرب سیستان و بلوچستان و همچنین غرب سواحل دریای عمان بارندگی خواهیم داشت و از طرفی در دیگر نقاط نیز افزایش ابر داشته و شرایط برای رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و تندباد موقتی فراهم است .

وی در بخش دیگری به شرایط دمایی دمایی استان اشاره کرد و گفت: امروز دمای هوای زاهدان با چهار درجه افزایش نسبت به روز گذشته به 16.6 درجه سلسیوس رسید که این شرایط موقتی است و از فردا روند کاهش دما در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان حاکم می شود .

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امروز در زاهدان و نوار غربی استان وزش بادهای نسبتا شدید جنوبی سبب گرد و خاک و کاهش موقتی دید در جاده زاهدان - بم و بزمان - بم می شود، گفت: از فردا با نفوذ توده هوای سرد در منطقه سیستان وزش باد شدید به سرعتی معادل60 تا 80 کیلومتر بر ساعت می رسد .

وی ادامه داد: این باد سبب خیزش گرد و خاک و کاهش تدریجی دمای هوا بین 6 تا 8 درجه سلسیوس می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: