• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همایش سواد رسانه ای در زاهدان برگزار شد

همایش سواد رسانه ای در زاهدان و در محل تالار ملاصدرای دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، این همایش با حضور دکتر سید تقی کمالی پژوهشگر و عضو هیات دومین همایش رسانه های دیجیتال، اسمائیلی مدیر شبکه فرهنگ، مدیران، سردبیران، خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی ادارات استان برگزار شد.

پژوهشگر و عضو هیات علمی دومین همایش رسانه های دیجیتال در حاشیه این هماش و درگفت وگو با ایسنا گفت: این همایش با هدف ارتقای سطح سواد رسانه ای برای خانواده ها و فعالین عرصه رسانه برگزار می شود.

دکتر سید تقی کمالی اظهار کرد: امسال در این همایش موضوع خانواده را مد نظر قرار داده ایم و محورهای خانواده و توانمند سازی، خانواده و سبک زندگی، خانواده و دین و اخلاق، خانواده و آموزش مورد توجه قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: از دیگر برنامه ریزی های صورت گرفته در این رابطه برگزاری این همایش بصورت پایلوت در استانها بوده است.

این پژوهشگر در ادامه افزود: سواد رسانه ای مجموعه ‌اي از مهارت‌هاي قابل يادگيري است كه به توانايي دسترسي، تجزيه و تحليل و ايجاد انواع پيام‌هاي رسانه‌اي اشاره دارد و يك مهارت ضروري در دنياي امروز به شمار مي‌رود.

کمالی گفت: امروز سواد رسانه فراتر از يك ابزار و وسيله براي انسان است بلكه اين مهم در واقع الفباي روش زندگي در عصر جديد محسوب مي شود.

وی خاطرنشان کرد: سواد رسانه ای شناخت فضای ارتباطی و چارچوب‌های مناسب تولید را برای مسئولان و فعالان سیاسی و اجتماعی برجسته می‌کند.

عضو هیات علمی دومین همایش رسانه های دیجیتال گفت: هدف ارتقای سواد رسانهای آموزش مهارت های لازم برای برقراری ارتباطی متفکرانه و آگاهانه با رسانه ها و در عین حال، به وجود آمدن نگاهی دقیق، نقاد و تحلیلی به پیام های رسانه ای نوشتاری، دیداری و شنیداری در جامعه است.

همچنین در این همایش اسمائیلی مدیر شبکه ملی فرهنگ نیز اطلاعات و مواردی در خصوص سواد رسانه ای و جایگاه رسانه در جامعه ارائه کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: