• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

باران و حیاتی دوباره برای تمساح‌های منطقه سرباز

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر بارندگی اخیر در منطقه سرباز برکه های زیستگاه تمساح (گاندو) آبگیری شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، پورمردان افزود: در سالیان گذشته بر اثر خشکسالی رودخانه سرباز و اکثر برکه های محل زیست تمساح پوزه کوتاه مردابی به تدریج خشک شده بودند که تهدید جدی برای گاندوها بود زیرا خشک شدن برکه‌ها، منابع آبی و غذایی آنها را از بین می‌برد. بارندگی اخیر سبب آبگیری برکه های زیست تمساح پوزه کوتاه مردابی شد و امیدی دوباره برای احیاء زیستگاه های آنها در دل دوستداران طبیعت به وجود آورد .

وی خاطر نشان کرد: گاندوها حیوانات خجالتی و گوشه گیری هستند که به ندرت به مناطق مسکونی نزدیک می شوند اما بدلیل خشکسالی های مداوم منطقه و خشک شدن برکه های محل زیستگاه شان و برای پیدا کردن منابع آبی جدید وارد زمین های کشاورزی و روستاهای نزدیک می شدند.

پورمردان گفت: در راستای کاهش تعارضات تمساح با مردم  محلی مجموعه محیط زیست استان اقدام به آبرسانی سیار به برکه های تمساح و تغذیه دستی آنها می کرد و تمساح های گرفتار شده در منابع آبی کشاورزی از قبیل آب انبارها و چاه ها، توسط محیط بانان و همیاران محیط زیست و مردم بومی منطقه زنده گیری و در برکه های مناسب زیست گونه رهاسازی می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: