• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چابهار صاحب دو سینما سیار ساحلی می‌شود

مدیر روابط عمومی منطقه آزاد چابهار گفت: با توافقات صورت گرفته با انجمن سینما جوان کشور و هم‌چنین انجمن سینما جوان استان دو سینما سیار ساحلی تا پایان سال در نقاط محروم چابهار راه‌اندازی می‌شود .

حسام‌الدین یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بندر چابهار با وجود جمعیت بیش‌از 120 هزارنفری فاقد سینماست؛ اگرچه قبلا سینمایی بوده اما الان تعطیل شده است؛ با انجمن سینما جوان کشور وارد مذاکره شدیم و قرار شد تا راه‌اندازی یک سینما ساحلی دائم در بندر چابهار، دو سینما سیار با کمک منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شود .

وی افزود: طرح سینماسیار از ابتدای سال جاری توسط انجمن سینمای جوانان ایران با اولویت نمایش در مناطق مرزی و محروم در حال اجراست و در ۶ ماهه نخست سال‌جاری نزدیک به ۳۰ فیلم سینمایی در قالب آن اکران شده است .

یوسفی گفت: مجوز دو سینما ساحلی سیار اخذ شده و تاپایان سال با ورود تجهیزات در دو نقطه از نقاط محروم شهر، روستاهای نزدیک به شهر و گاها منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی خواهد شد؛ در این سینما فیلم‌های روز اکران شده در سینماهای سراسری به نمایش گذاشته خواهند شد .

مدیر روابط عمومی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: حرکت اصلی ما ایجاد زیرساخت برای تاسیس یک سینمای مجهز ساحلی در بندر چابهار است و هدف اصلی از راه‌اندازی این سینماهای سیار که عمدتا در روستاهای محروم برپا خواهند شد؛ عمل به مسولیت‌های اجتماعی و کمک به جوامع محلی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: