• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نگرانی مسئولین خاش از مشکلات زیست محیطی

فرماندار شهرستان خاش با تاکید بر اینکه تجمیع سایت های دفع بهداشتی زباله یک نیاز مهم و اساسی برای این شهرستان محسوب می شود گفت: رهاسازی زباله و نخاله های ساختمانی و فاضلاب، طبیعت بکر منطقه را نابود می کند که اثرات زیانبار آن گریبانگیر حیات وحش و جامعه انسانی می گردد .

حمیدالدین یوسفی در گفت و گو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان بیان کرد: هم اینک در سطح شهر خاش افزون بر 100 تن زباله تولید و از سوی کارکنان شهرداری جمع آوری و دفع می شود .

وی اظهار داشت: در مناطق روستایی و حاشیه شهر و مراکز نظامی و آموزشی و غیره نیز به همین میزان و کمتر و بیشتر زباله تولید می شود که ضرورت دارد برای دفع این زباله ها فکری اساسی بشود .

فرماندار خاش ادامه داد: کار رهاسازی فاضلاب در معابر و رهاسازی زباله و نخاله های ساختمانی در داخل و حاشیه های شهر چهره زیبای منطقه را زشت جلوه داده و از طرفی برای شهروندان نیز مزاحمت ایجاد کرده است .

یوسفی افزود: برای جمع آوری و انتقال صنوف آلاینده و جایگاههای عرضه دام و عرضه مرغ زنده نیز باید تدبیر شود .

وی اظهار کرد: اهمیت دادن به حفظ محیط زیست و توجه به سلامتی اقشار جامعه و بهره برداری درست از منابع طبیعی اطراف باید به عنوان یک فرهنگ مهم در جامعه نهادینه شود .

مقام عالی دولت گفت: احترام گذاشتن به حقوق دیگران و رعایت حدود و اجرای احکام و دستورات اسلام از اصول مهم در دین به شمار می رود.

رئیس اداره محیط زیست خاش  نیز به خبرنگار ما گفت: معضلات فراوان زیست محیطی جامعه و شهروندان ساکن در مناطق شهری و روستایی و عشایری را تهدید می کند .

جواد عرب مجاهد افزود: برای رفع معضلات زیست محیطی متعددی در کشتارگاه های دام و طیور و همچنین رهاسازی فاضلاب خانگی و قالیشویی، صنوف آلاینده و کارواش و غیره تدابیر لازم اتخاذ شود .

دبیر کمیته پسماند شهرستان خاش به گسترش ریزگردها و گرد و غبار در این شهرستان اشاره و تاکید کرد: قطع درختان قدیمی و از بین بردن پوشش گیاهی سبب شده تا ریزگرد ها و گرد و غبار پدید آید و به دنبال آن مشکلات تنفسی و شیوع بیماری ها را شاهد بوده ایم .

عرب متذکر شد: مراکز جمع آوری و سایت های زباله در شهرستان خاش به هیج عنوان مراکز بازیافت زباله و مرکزی مطمئن و بهداشتی برای دفع زباله نیست .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خاش بر ضرورت فعال کردن گشت مشترک بهداشت محیط، تجمیع صنوف مزاحم، افزایش چشمگیر بهره برداری از معادن و تجمیع میدان عرضه دام با کشتارگاه ها تاکید کرد و گفت: شرکت سیمان خاش به عنوان یک واحد نمونه تولیدی و صنعتی با انجام عمل درختکاری و کاشت انواع درختان و گل و گیاه و نصب سیستم تصفیه فاضلاب و راه اندازی پالایش آنلاین هوا اقدامات اساسی در جهت کاهش معضلات زیست محیطی انجام داده است .

وی افزود: حفاظت از محیط زیست از دغدغه های بسیار مهم مقام معظم رهبری و مسئولان کشور است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: