• پنجشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:

48 درصد اعتبارات اختصاصی به سیستان و بلوچستان مربوط به طرح های عمرانی است

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: 48 درصد از اعتباراتی که به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته، مربوط به طرح های عمرانی است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، غلامرضا مالکی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: 2 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار به صورت نقدی و اسناد خزانه به استان اختصاص یافته  که از ابتدای امسال بیش از 357 میلیارد تومان بین 25 دستگاه اجرایی توزیع شده است .

مالکی تاکید کرد: هر گونه طرح جامع توسعه ای در سیستان و بلوچستان باید قبل از طرح در شورای برنامه ریزی، استعلام شورای پدافند غیرعامل و دستگاه های اجرایی استان را داشته باشد .

وی گفت: استعلام طرح های جامع توسعه از محیط زیست، شرکت آب منطقه‌ای، منابع طبیعی و شورای پدافند غیرعامل ضروری است .

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در ادامه بیان کرد: 77 میلیارد تومان از محل ردیف اعتبارات توازن منطقه ای و 90 میلیارد تومان از ردیف استفاده متوازن از امکانات کشور به استان ابلاغ شده است .

غلامرضا مالکی ادامه داد: اولویت اول ما برای استفاده از این اعتبارات پروژه هایی است که سال گذشته بودجه آن ها تخصیص پیدا نکرد .

وی خاطر نشان کرد: نیازسنجی انجام شده در بازدیدهای استاندار از سطح استان، مصوبات شورای فرمانداران و توافقات برخی دستگاه های اجرایی با وزارتخانه ها اولویت های بعدی برای توزیع این میزان اعتبار است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه 70 درصد مجموع این دو ردیف ابلاغ شده برای آب، راه و آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: از این محل 18 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و تجهیز مجتمع های آبرسانی روستایی و تامین آب روستاهای دارای تنش آبی اختصاص یافت .

مالکی ادامه داد: همچنین برای لایروبی چاه نیمه های یک و دو در شمال سیستان و بلوچستان و تامین آب آشامیدنی مردم در این منطقه پنج میلیارد تومان در نظر گرفته شد .

وی خاطر نشان کرد: از مجموع این 167 میلیارد تومان قرار است 90 میلیارد تومان آن به صورت نقدی تخصیص داده شود و در اختیار دستگاه ها قرار گیرد.

همچنین در این جلسه محبی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به برخی از شاخصه های توسعه گفت: در توسعه منطقه ای، ایجاد شبکه های دسترسی و جاده، منابع آب، بهداشت، درمان و آموزش و پرورش نقش حیاتی دارند.

وی افزود: در توزیع اعتبارات استانی نیز باید نیازهای اساسی سیستان و بلوچستان در اولویت قرار گیرد تا با دید توسعه محور برای رفع این نیازها اقدام شود .

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: جاده های نامناسب یکی از مشکلاتی است که در این استان حیات انسان ها را تحت تاثیر قرار داده است به همین دلیل به این نیاز باید توجه ویژه ای داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: