• پنجشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

در توزیع اعتبارات استانی پروژه های حیاتی و اولویت دار مورد توجه باشد

استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به بیان اهمیت و نقش مدیریت و برنامه‌ریزی در دستیابی به توسعه پایدار پرداخت و افزود: در توزیع اعتبارات استانی پروژه های حیاتی و اولویت دار که با زندگی انسانها ارتباط مستقیم دارد، مورد توجه و برنامه‌ریزی باشد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سید دانیال محبی، پروژه‌های مربوط به بخشهای آب، راه و بهداشت و درمان را از مهمترین و حیاتی ترین پروژه های اولویت دار استان برشمرد و گفت: مهمترین و حیاتی ترین مسئله در استان ما آب است و باید جهت‌گیری اعتبارات به سمت و سوی فراهم کردن زیرساخت‌های تامین آب مصرفی مردم متمرکز باشد .

سید دانیال محبی در ادامه به مبحث تاثیر گذار راه ها در توسعه استان پرداخت و افزود: راه‌ زیرساختی است که همه بخش‌های توسعه و مسائلی که با رفاه و حیات انسان ارتباط دارد، متاثر از آن می‌باشد و توسعه بدون فراهم شدن زیرساخت‌های ارتباطی اتفاق نخواهد افتاد .

محبی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه پیرامون طرح جامع شهر سرباز خاطرنشان کرد: لازم است در طرح جامع شهر سرباز به عنوان شهری با دارا بودن عقبه فرهنگی، مردمانی هوشمند و باذکاوت، قابلیت های سرزمینی و گردشگری فراوان مورد توجه و دقت قرار گیرد .

وی افزود: توجه و تمرکز بر بعد گردشگری شهر سرباز علاوه بر معرفی قابلیتهای دیدنی این منطقه، توسعه فرهنگی و رفاهی منطقه را به دنبال خواهد داشت .

استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از دستگاه‌ها و عوامل متولی جذب تسهیلات اشتغالزایی روستایی استان گفت: کسب رتبه سوم در میان استان های کشور در زمینه جذب اعتبارات اشتغالزایی روستایی، محصول تلاش و هماهنگی و هم افزایی یک تیم کاری بود که با پشتیبانی یکدیگر این کار را انجام دادند .

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با امید به آینده و تلاش جهادی  و هم‌افزایی و همراهی همه دستگاههای اجرایی، امیدواریم شاهد توسعه زودهنگام استان سیستان و بلوچستان باشیم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز در این جلسه از کسب رتبه اول استان از لحاظ معرفی طرح ها به بانک ها و رتبه سوم کشوری از نظر پرداخت و عقد قراردادها توسط استان خبر داد .

علیرضا نورا گفت: یکی از مهم‌ترین طرح‌های مدنظر دولت در سال ۹۶ طرح حمایت از ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری بود که در این راستا ۱۲ هزار میلیارد تومان به کل کشور اختصاص یافت .

وی افزود: سهم استان سیستان و بلوچستان از این تسهیلات ۶۵۰ میلیارد تومان بود و بانک‌های توسعه تعاون، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و بانک کشاورزی به عنوان متولی جذب و پرداخت این تسهیلات تعیین شدند .

معاون استاندار بیان داشت: عملکرد استان تا اردیبهشت سال جاری کمتر از ۶ میلیارد تومان بود که با دغدغه و پیگیری شخص استاندار پس از برگزاری جلسات کمیته تخصصی و بسیج همه اعضای متولی و دستگاه های صنعتی و خدماتی، رتبه استان از نظر معرفی طرح به بانکها از سی و یکم به رتبه یک کشوری ارتقا یافت .

نورا خاطرنشان کرد: در بخش پرداخت تسهیلات و عقد قرارداد رتبه استان پس از استان‌های خراسان رضوی و کرمانشاه در رتبه سوم کشوری قرار گرفته است .

وی افزود: این در شرایطی است که با توجه به وضعیت استان، روستاییان ما به لحاظ پرداخت سهم آورده ، تمکن مالی و همچنین ارزش املاک قابل مقایسه با استان‌های برخوردار کشور نمی باشند .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در ابتدای این جلسه میزان اعتبارات تخصیصی به استان را ۱۶۷ میلیارد تومان عنوان کردو افزود: 77 میلیارد تومان از محل ردیف اعتبارات توازن منطقه ای و 90 میلیارد تومان از ردیف استفاده متوازن از امکانات کشور به استان ابلاغ شده است .

غلامرضا مالکی ادامه داد: اولویت اول ما برای استفاده از این اعتبارات پروژه هایی است که سال گذشته بودجه آن ها تخصیص پیدا نکرد .

وی خاطر نشان کرد: نیازسنجی انجام شده در بازدیدهای استاندار از سطح استان، مصوبات شورای فرمانداران و توافقات برخی دستگاه های اجرایی با وزارتخانه ها، اولویت های بعدی برای توزیع این میزان اعتبار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: