• جمعه ۱۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرعت باد در زابل به ۱۰۸ كيلومتر برساعت رسيد

رئیس اداره هواشناسی زابل با بیان اینکه امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل  به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید، گفت: وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک و افزایش غلظت ذرات غبار در هوای زابل تا ۱۴ برابر حد مجاز شد .

غلامحسین عابدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این باد شدید ديد افقي در محدوده فرودگاه زابل را به  ۱۲۰۰ متر كاهش داد و سبب شد تا ميزان غلظت ذرات گرد و غبار به ۲۰۹۷  ميكروگرم بر مترمكعب معادل ۱۴ برابر حد مجاز برسد .

وی ادامه داد: علاوه بر زابل، وزش باد شدید سایر نواحی شمال استان را نیز فرا گرفته است. مانند زهک که بر اثر شدت وزش باد دید افقی آن در محدوده ایستگاه هواشناسی این شهر به ۷۰۰ متر رسیده و کیفیت هوا را به شدت کاهش داده است .

رئیس اداره هواشناسی زابل با بیان اینکه وزش باد شدید تا شنبه در پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز ادامه دارد، گفت: بر اساس خروجی مدل های پیش یابی اوج شدت باد مربوط به امروز است .

عابدی تصریح کرد: با توجه به شمالی بودن جریانات و ریزش هوای سرد از عرض های بالا، انتظاری می رود دمای هوای نواحی شمالی بین ۴ تا ۷ درجه سردتر شود .

وی ادامه داد: صبح امروز کمینه دمای زابل در سردترین لحظات به ۱۰.۴ درجه سلسیوس رسید که بیش از یک درجه نسبت به زمان مشابه در روز گذشته کاهش را نشان می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: