• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نانوایی های سیستان و بلوچستان سوخت اضافه دریافت می کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با افزایش سوخت نانوایی های استان از شش و نیم لیتر به هفت و نیم لیتر به ازای هرکیسه آرد موافقت شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علیرضا نورا در جلسه آرد و نان استان افزود: پرداختن به تولید، توزیع و نرخ گذاری و حمایت از آرد، گندم و نان در جامعه به خصوص در استان سیستان و بلوچستان، بسیار حائز اهمیت است و این مورد از کالاهای اساسی مورد نیاز و مصرف مردم می باشد .

وی ادامه داد: ایجاد سیلو با ظرفیت های پائین در مراکز تولید آرد بلامانع است و گندم ذخیره سازی شده باید در اسرع وقت به کارخانجات تولید آرد ارسال شود تا ضمن صرفه جویی در زمان به بهره وری و تولید نیز کمک شود .

نورا در رابطه با ایجاد سیلوی جدید درشهرستانهای ایرانشهر و دلگان، بیان کرد: با توجه به اینکه در این مناطق گندم کشت می شود و در خصوص ایجاد سیلو در این مناطق، بخش خصوصی متقاضی سرمایه گذاری می باشد و همچنین با عنایت به تصویب سند توسعه شهرستان دلگان که در آن کشت غلات پیش بینی شده، ایجاد سیلوهای گندم جدید با توجه به استعداد منطقه مقرون به صرفه می باشد و ایجاد رقابت خواهد نمود اما می بایست تامین گندم مورد نیاز کارخانجات توسط سرمایه گذار انجام شود .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در پایان بر لزوم افزایش کیفیت و سالم سازی آرد و نان با توجه به اینکه نقش به سزایی در سلامت جامعه دارد تاکید کرد و همچنین به آموزش اصولی نانوایان در خصوص نحوه پخت نان با کیفیت و نظارت بر سایر موضوعات بهداشتی مرتبط با شاغلین در نانوایی ها توسط دانشگاه علوم پزشکی و اتحادیه اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: