• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 978-188-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل ورزش و جوانان استان بیان کرد؛

سرانه ورزشی در سیستان و بلوچستان، 43 سانتی متر برای هر نفر

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: در استان سیستان و بلوچستان 43 سانتی متر برای هر نفر سرانه فضای ورزشی وجود دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ادهم کرد، در جلسه ورزش و جوانان دلگان افزود: در هفته تربیت بدنی و ورزش بیش از 11 جلسه متعدد با فرمانداران استان سیستان و بلوچستان در خصوص توسعه و زیرساخت های ورزشی برگزار کردیم که این جلسه با محوریت مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر از مهمترین این جلسات محسوب می شود .

ادهم کرد در ادامه تصریح کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی و توجه ویژه وزارت ورزش و جوانان، شاهد رشد و پیشرفت نسبت به قبل از انقلاب در فضاهای ورزشی بودیم، بطوریکه قبل از انقلاب 12 مکان ورزشی وجود داشته که هم اکنون به 318 فضای ورزشی رسیده است. در خصوص ورزشکاران دعوت شده به تیم ملی از شش نفر به هشت نفر در رشته‌های مختلف ورزشی رشد داشته ایم .

وی در خصوص زیرساخت های ورزشی شهرستان دلگان گفت: استان سیستان و بلوچستان 43 سانتی متر برای هر نفر سرانه فضای ورزشی وجود دارد که شهرستان دلگان از لحاظ آماری در میانه این آمار قرار دارد. امیدواریم با اتمام 101 پروژه نیمه تمام ورزشی با رشد قابل توجهی در سرانه فضای ورزشی برسیم .

وی همچنین به افزایش سازمان های مردم نهاد استان اشاره کرد و یادآور شد: اعتبار بسیار خوبی در بحث سمن ها جذب شده است. افزایش سمن ها و استفاده از تسهیلات اشتغالزایی و کارآفرینی برای طرح های مشارکتی گام‌های موثری است که برای جوانان دلگان برداشته شده است .

مدیرکل ورزش و جوانان استان، از کلنگ‌زنی چندین پروژه مهم ورزشی در شهرستان دلگان خبر داد و گفت: به دلیل اینکه مردم خوب دلگان از لحاظ فضاهای ورزشی مظلوم واقع شده اند امروز چند پروژه مهم از جمله « گود زورخانه ای، سالن اختصاصی ورزش بانوان، پیست دوومیدانی دلگان، زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال روستای چاه احمد، چگردک و چاکیچی در راستای توسعه و افزایش سرانه فضای ورزشی کلنگ‌زنی خواهد شد .

ادهم کرد همچنین افزود: با وجود پتانسیل های مناسب برای مسابقات شتردوانی برای اولین بار این مسابقات را در شهرستان دلگان برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوبی همراه شده بود .

وی تصریح کرد: با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و اداره کل ورزش و جوانان استان بزرگترین کاروان امید و نشاط برای تجهیز 43 خانه ورزش روستایی در سطح استان ارسال شد که تا پایان سال 30 خانه دیگر به این ظرفیت اضافه خواهد شد .

فرماندار شهرستان دلگان نیز در این نشست گفت: استان سیستان و بلوچستان بالاترین وسعت را در کشور دارد. با کشورهای همسایه هستیم که ترانزیت مواد مخدر افغانستان و پاکستان به صورت گسترده صورت می‌گیرد .

شجاعی در ادامه افزود: با این اوصاف مسئولین و دستگاه اجرایی به ویژه حوزه وزارت ورزش جوانان جهت ایجاد بستر مناسب برای فضاهای ورزشی و فرهنگ جوانان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و مواد مخدر در شهرستان برنامه ریزی شود .

وی همچنین تاکید کرد: الحمدالله مدیری ارزشی و توانمند در عرصه حوزه ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان قرار دارد که از جنس و بزرگ شده ورزش است. ادهم کرد در این مدت کوتاه ثابت کرده است که اهل عمل است تا شعار دادن .

فکور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دلگان در این جلسه گزارشی از عملکرد حوزه ورزش و جوانان برای حاضرین ارائه کرد .

ایجاد «خانه‌های ورزش روستایی، تعمیر و تجهیز سالن های ورزشی، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی از جمله شیرجه، شتردوانی بانوان و آقایان، کویرنوردی، همایش‌های پیاده‌روی، افزایش جلسات ستاد ساماندهی، رشد ورزشکاران سازمان یافته در رشته‌های مختلف ورزشی از مهمترین عملکرد اداره ورزش و جوانان شهرستان دلگان یاد شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: