• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-585-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یاداشت؛

13 آبان از ایستگاه ۴۲ تا ایستگاه ۹۷

13 آبان در تاریخ معاصر کشورمان بستر رویدادهای تاریخ ساز و اثرگذاری بوده كه در شكل دهی تاریخ كشور و انقلاب اسلامی نقشی بزرگ و سرنوشت ساز داشته‏ اند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مجتبی شجاعی فرماندار دلگان و نویسنده استان سیستان و بلوچستان در یاداشتی که در اختیار خبرگزاری ایسنا قرار داده به موضوع رویداد 13 آبان پرداخته است.

وی در این یاداشت آورده است؛13 آبان ۴۲ تبعید حضرت امام خمینی (ره) در پی قیام مردمی ۱۵خرداد و اعلام مخالفت ایشان با قانون استعماری - آمریکایی کاپیتالاسیون، ۱۳ آبان ۵۷ شهادت جمع زیادی از دانش‏ آموزان و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران در زمان اوج‏گیری انقلاب و بالاخره ۱۳آبان ۵۸تسخیر لانه جاسوسی ایالات متحده توسط دانشجویان پیرو خط امام .

با بررسی تاریخ سه رویداد تاریخ ساز ۱۳ آبان و بسیاری از رویدادهای مخرب مشابه که بر علیه ملت ایران و عمدتا در دشمنی با اسلامیت و دینداری و از سوئی آزادگی و بیداری ایرانیان رخ داده است یک‌عنصر مشترک به نام استعمار با کلاه امریکایی جلوه می‌کند .

شجاعی در ادامه می افزاید؛ ملت معتقد و یکپارچه ایران با تمام  تنوع  قومی و مذهبی و زبانی و پراکندگی که دارد نیز از یک‌خصیصه و ویژگی خاص به نام مقاومت، ایستادگی  و استقلال برخوردار بوده و هستند و در عین صلح طلبی و میانه روی در عمل  در کنار رهبری و دولتمردان خود نشان داده اند  آنجایی که منافع عمومی کشور توسط قدرتی به ناحق به خطر افتاده آماده اند  پنجه در پنجه قدرتهای جهان بیندازند و سیاست عیاری همیشه سیاست غالب در جمهوری اسلامی ایران بوده است .

ملت و مسوولان ایران همانگونه که صلح را به خوبی فریاد میزنند، مذاکره و گفتگو را به درستی آگاهند و اجرا میکنند و به ملل جهان احترام میگذارند، به خوبی و به ضمانت آخرین قطره خون با متجاوز مبارزه و از شرافت خود دفاع میکنند، ارزش حضور در صحنه و فریادهایی را که علیه استکبار جهانی می‌زند نیک می داند همین فریادها بوده است که کاخ های ستم و بیداد را سرنگون کرده و خواهد کرد .

فرماندار دلگان ادامه می دهد؛ اهمیت ۱۳ آبان را از کلام حضرت امام ره میتوان به خوبی درک‌نمود که فرمودند ۱۳ آبان انقلاب دوم جمهوری اسلامی بود، هر چه نظام جمهوری اسلامی جلوتر می‌رود و حضور و اعتماد مردم بیشتر میشود،  حساسیت‌های دنیا متاثر از شیطنت صهیونیسم جهانی روی این نظام هم بیشتر می‌شود و ترفندهایی که استکبار جهانی برای مبارزه با جمهوری اسلامی به کار می‌برد روز به روز پیچیده‌تر شده و تلاش آنها بیشتر می‌شود که متناسب با این تلاش‌ها باید روش‌ها و تلاش‌های ما هم به روز شود .

اتفاقات میدانی در جبهه مقاومت در منطقه، تهدید، ماجراجویی و اهانت های ترامپ، انزوا و تزلزل جایگاه سیاسی در روابط بین الملل آمریکاییها و شرمندگی مردم آمریکا از رفتارهای بچه گانه ترامپ، آغاز موج جدیدی از تحریمهای ناجوانمردانه و عهدشکنانه و غیره در کنار دهها دلیل دیگر بر اهمیت حضور محکم ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان افزوده است .

راهپیمایی ١٣ آبان بهترین فرصت برای اعتراض به یاوه‌گویی‌های ترامپ و نشان دادن عمق وحدت و انسجام داخلی علی رغم تنوع افکار و عقاید و دیدگاه‌ها، تجدید بیعت با آرمان‌های امام و مقام معظم رهبری، نمایش خشم جامعه به دشمنان ایران اسلامی و دانشگاهی برای بیان آنچه بر این کشور در مبارزه با استکبار قبل از پیروزی انقلاب و پس از آن گذشته است به نسل جدید است .

وی در ادامه این یاداشت ادامه می دهد؛ آمریکا نقش مهمی در ایجاد ناامنی در جهان به ویژه منطقه خاورمیانه ایفا می‌کند و عامل بی‌ثباتی در منطقه است و تنها به دنبال سلطه گری در جهان است و ملت ایران همواره در برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های آمریکا ایستادگی می‌نماید .

مردم ایران با جان و دل از نظام و انقلاب محافظت می کنند اما در کنار آن، این ایام و مناسبت ها بایستی به خوبی و مشهود برگزار شود تا مبادا دشمن و مخالفین نظام فکر باطل کنند که در توطیه شان جهت کاهش ارزش های انقلاب و نظام اسلامی  و کمرنگ‌نمودن حمایت مردم از نظام‌ اسلامی  به موفقیت رسیده اند .

از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی که سمبل در هم تنیدگی، خردمندی، درایت، عقلانیت و تجلی خشونت ستیزی و ظلم ستیزی جوانان ایرانی نیز بوده است رویدادها و حماسه‌های سیزده آبان است، از طلیعه مبارک سیزده آبان‌ها و مناسبت های مشابه، ملل دنیا آموختند که می توانند هویت خود را با نفی قدرت های استعماری تعریف کنند .

مردم فهیم ایران اسلامی در ۱۳ آبان ماه با نگاه به مطالبات مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه و مبارزه با هر ظلم و ظالمی، استکبار و مستکبری را وظیفه خود می داند و با پیروی از آیه ی شریفه ی"واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا…"گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب و دوشادوش آحاد ملت حق طلب ایران، تمامی این کشت و کشتار ها و تفرقه افکنی ها و کج فکری ها را محکوم نموده و همواره با وحدت کلمه، به مسیر رشد و اعتلاء کشور دوشادوش رئیس جمهور محترم و دولتمردان و تمامی ارکان این کشور  ادامه خواهند داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: