• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-3714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

واکسینه شدن دامهای حاشیه منطقه حفاظت شده پوزک نیکشهر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیکشهر از واکسینه کردن تعداد  3000 راس دام اهلی در حاشیه و داخل منطقه حفاظت شده پوزک با همکاری شبکه دامپزشکی این شهرستان علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان خداوردی اونق گفت: این دام ها برای جلوگیری از انتقال و شیوع و وقوع بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک (ppr) در بین حیات وحش منطقه حفاظت شده پوزک، توسط کارشناسان شبکه دامپزشکی و مشارکت فعال یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان مصون سازی شده اند .

وی افزود: مایه کوبی دام ها در مناطق حفاظت شده برای جلوگیری از انتقال بیماری به حیوانات حیات وحش از اولویت های محیط زیست و دامپزشکی این شهرستان است .

منطقه حفاظت شده جنگلی پوزک در محدوده ی شهرستان نیکشهر قرار گرفته است. حدود 25 درصد از منطقه را پوشش جنگلی، 40 درصد کوهستانی و 35 درصد باقی مانده را تپه ماهورها تشکیل میدهند. اقلیم منطقه گرم و خشک با فصول گرم طولانی و فصول سرد کوتاه مدت می باشد.از گونه های جانوری آن خرس سیاه آسیایی، پلنگ ایرانی، کل و بز، قوچ و میش، جبیر، تشی، خدنگ، گراز، روباه، شغال ، خرگوش، خارپشت، سنجاب بلوچی، خفاش، با قرقره، تیهو، جیرفتی، سنگ چشم، بلبل خرما، کبوتر چاهی، قمری و از خزندگا ن تیرمار، شترمار، مار جعفری، اگاما و جکو و ....را میتوان نام برد.وضعیت پوشش گیاهی از نظر تراکم ضعیف بوده و از لحاظ تنوع وضعیت مطلوبی دارد وگونه های  داز، بادام کوهی، کهور، کنار، چش، قیچ، پونه، کاسه گل، هزار خار بلوچی، شب بوی بیابانی، سگ دندان، چگرد، پیر، کلیر، گیشتر، ایشوارک، زیرک، لاتیگ، درخت مسواک ( توج) و غیره ... را میتوان نام برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: