• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-3814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امروز خنک ترین روز زاهدان در هشت ماه اخیر

رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان امروز خنک ترین روز زاهدان در هشت ماه اخیر است، گفت: آخرین باری که در 12 روز نخست آبان ماه دمای هوای زاهدان به حدود یک درجه و کمتر از آن رسید، مربوط به 21 سال پیش است .

اله بخش ریگی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه- سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بامداد امروز دمای هوای زاهدان در سردترین لحظات به 1 درجه سلسیوس رسید و خنک ترین روز در هشت ماه اخیر را رقم زد. دمایی که پیش از این در بهمن سال گذشته مشابه آن تکرار شده است .

وی با بیان اینکه آخرین باری که در 12 روز نخست آبان ماه دمای هوای زاهدان به حدود یک درجه و کمتر از آن رسید، مربوط به 21 سال پیش است، افزود: در دوم آبان سال 1375 دمای هوای زاهدان به صفر درجه سلسیوس رسید .

رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: مهرماه امسال نیز دمای زاهدان قدری خنک تر از نرمال شد به طوری که میانگین دمای آن نیم درجه نسبت به بلند مدت و بیش از 2 درجه نسبت به سال گذشته سردتر شد .

ریگی با بیان اینکه میانگین بلندمدت دمای هوای زاهدان در مهرماه هر سال 19.8 درجه سلسیوس است، اضافه کرد: این در حالی است که میانگین دمای مهر ماه این شهر امسال به 19.3 درجه سلسیوس رسید .

وی ادامه داد: بیش از 40 روز از شروع فصل پاییز می گذرد و رفته رفته در آستانه تجربه دماهای صفر و کمتر از آن در زاهدان قرار داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: