• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-1290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فصل سرما و توزیع نامناسب نفت در فروشندگی های نفتی خاش

توزیع نکردن نفت در جایگاهها و فروشندگی های نفت شهری و روستائی سبب گلایه مندی مردم در شهرستان خاش سیستان و بلوچستان شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دمای هوا با اعلام رسمی هواشناسی سیستان و بلوچستان در شهرستان خاش به صفر و زیر صفر رسیده و این کاهش شدید دما در تفتان و نقاط همجوار شهر خاش به چند درجه زیر صفر محسوس است .

در حالی که قریب به دو هفته است کالابرگ جدید نفت از سوی شرکت نفت استان اعلام گردیده، بسیاری از جایگاهها و فروشندگی های نفتی کار توزیع آن را هنوز آغاز نکرده اند و در برخی دیگر از جایگاهها و فروشندگی های نفتی صف های طولانی تشکیل شده که یا نفت ندارند و یا اگر نفت دارند، شلوغی در مقابل شان مشاهده می گردد .

کریم بخش کردی از شهروندان خاش گفت: مردم در این شهرستان در حالی سردترین روزها و شب های پائیزی را تجربه می کنند که خبری از نظارتهای مسئولان بر عملکرد فروشندگی های نفتی نیست .

وی اظهار داشت: مردم خاش نیاز شدیدی به استفاده از نفت دارند و از لحظات اولیه صبح تا غروب در مقابل جایگاههای سوختی مراجعه می کنند و صف می بندند، ولی از توزیع نفت خبری نیست .

کردی ادامه داد: مسئولان شهرستان خاش در روزهای قبل از توزیع نفت و گاز در درب منازل خبر داده بودند، ولی به نظر می رسد، مسئولان در برخورد با متخلفان ناتوان هستند و مردم زجرکشیده و نیازمند باید شرایط دشواری را متحمل شوند .

محمد میر هم از شهروندان دیگر خاش گفت: برای شهرستانی مانند خاش که هوای آن به شدت سرد است باید سهمیه نفت ویژه ای اعلام شود زیرا بسیاری از مردم که از خانواده های پر جمعیت و یا دارای بیمار و یا دارای مهمان هستند و یا در جوار تفتان و یا در محیط های روستائی زندگی می کنند، به شدت به استفاده از نفت نیازمند هستند .

مهدی اسماعیلی مدیر اداره صنعت و معدن و تجارت خاش گفت: با توجه به اینکه در این فصل از سال بسیاری از خانوارها نیاز فراوانی به استفاده از گاز و نفت دارند، انتظار داریم شرکت های خدمات رسانی در حوزه گاز و فروشندگی های نفت مواد سوختی را تامین و در توزیع آنها در درب منازل کوتاهی نکنند .

وی اظهار داشت: بر حسب تاکیدات فرماندار و تصمیمات مسئولان دست اندرکار در شهرستان خاش مباحث نظارتی و بازرسی بر عملکرد واحدهای خدماتی، صنفی، توزیعی، صنعتی و غیره تشدید می شود .

مدیر اداره صنعت معدن و تجارت (صمت) خاش بیان کرد: با تلاشهای صورت گرفته و پیگیری های انجام شده، مشکلات ایجاد صف های طولانی در جایگاهها کاهش یافته و در بسیاری از جایگاهها هم اینک صف وجود ندارد، ولی در جهت تامین رفاه شهروندان انجام کارهای نظارتی همچنان در دستور کار است .

مدیر صمت خاش ادامه داد: برخورد جدی با متخلفان مورد توجه دولت و سیستم های قضائی، امنیتی و انتظامی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: