• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-1490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

خدمات دهی به معلولان در طرح سی بی آر بهزیستی خاش

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاش گفت: در راستای اجرای طرح "سی بی آر" توان بخشی مبتنی بر جامعه خدمات شایسته ای به اقشار نیازمند ارائه می شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ادریس تمندانی در نشست شورای سی بی آر توان بخشی مبتنی بر جامعه بخش نوک آباد خاش بیان کرد: سال قبل در بخش مرکزی خاش این شورا شکل گرفت و معلولان زیادی شناسائی شدند و مشکلات افراد پشت نوبتی رفع شد .

وی اظهار کرد: در این طرح افراد معلول که از خدمات بهزیستی اطلاعی ندارند زیر پوشش قرار می گیرند .

تمندانی ادامه داد: از سال 95 تاکنون افزون بر 410 میلیون تومان به جامعه هدف کمک کردیم .

رئیس اداره بهزیستی شهرستان خاش تاکید کرد: با همکاری شوراها و دهیاران و بخشداران تلاش می کنیم در اسرع وقت معلولان را شناسایی قرار دهیم و اقشار نیازمند مورد حمایت قرار بگیرند .

حمیدالدین یوسفی فرماندار شهرستان خاش هم با قدردانی از تلاش های دولت در حوزه کاهش دادن آسیب های اجتماعی و سه برابر کردن مستمری محرومان در کمیته امداد و بهزیستی و حمایت از اقشار نیازمند گفت: در بهزیستی ظرفیت های ارزشمندی برای ارائه خدمت به مستمندان وجود دارد که تاکنون از آن غفلت شده لذا در این دولت و با پیگیری های ارزشمند مسئولان در اداره بهزیستی خاش شاهد ارائه خدمات گسترده به اقشار آسیب پذیر بوده ایم .

یوسفی حرمت گذاشتن و عزت و حفظ کرامت انسانی را از ویژگی های برجسته خدمت در اداره بهزیستی عنوان و تاکید کرد: تلاش برای توانمندسازی افراد و کاهش دادن آسیب ها در جامعه جای تقدیر دارد .

فرماندار خاش افزود: اطراف ما افرادی نیازمند وجود دارند که مستقیما نمی توانند مشکلات خود را با مردم و مسئولان در میان بگذارند لذا وظیفه شوراها و دهیاران و علما و معتمدان این است که اینگونه افراد را شناسائی کنند تا مورد حمایت قرار بگیرند .

یوسفی اظهار کرد: طی پارسال و امسال به پرونده افزون بر 2 هزار نفر رسیدگی شده و این اقشار نیازمند مستمری از سوی بهزیستی دریافت می کنند .

وی افزود: در شهرستان خاش حدود 1450 روستا و پارچه آبادی و 11 دهستان پرجمعیت وجود دارد که 345 دهیاری جدید و قدیم در این مناطق فعالیت می کنند لذا همگان باید تلاش کنند مردم ما از خدمات دولت محروم نشوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: