• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-1590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید "کینوا" در خاش

دوره آموزشی مهارتی بهره برداران بخش کشاورزی در مبحث کشت و تولید محصول دانه ای کینوا یا خاویار گیاهی با حضور فرماندار و شماری از مسئولان و کارشناسان و بهره برداران حوزه کشاورزی خاش در جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش گفت: گیاه کینوا برای نخستین بار به صورت الگویی در ایستگاه تحقیقات کشاورزی این شهرستان کاشت شده است .

حمیدرضا کبدانی افزود: با توجه به اینکه این گیاه در شرایط خشک و نیمه خشک و در شرایط کم آبی بازدهی مناسبی دارد به کشاورزان توصیه می کنیم این محصول را در برنامه کشت داشته باشند .

وی اظهار کرد: ما در سطحی حدود دو هکتار این گیاه را در انواع مختلف کشت کردیم که خوشبختانه به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده ایم و قصد ترویج کشت آن را داریم .

فرماندار شهرستان خاش نیز با قدردانی از همکاری ایستگاه تحقیقات کشاورزی ایرانشهر در مباحث آموزشی و تحقیقاتی گفت: پیش نیاز توسعه و رونق دادن به فعالیتها در مباحث مختلف و از جمله کشاورزی توجه به دوره های آموزشی و تحقیقاتی و پژوهشی است .

حمیدالدین یوسفی بیان کرد: استفاده از شیوه های نوین علمی و کارشناسی شده در کشت و تولید محصولات کشاورزی به بازدهی بهتر تولیدات در این عرصه ها کمک می کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: