• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-4914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بیان کرد:

69 درصد منابع آبی استان در معرض تنش و خشک شدن/
سال گذشته 502 روستای سیستان و بلوچستان منابع آبی خود را از دست داد

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته 502 روستای استان منابع آبی خود را از دست داد و به روستاهایی که با تانکر باید به آن آبرسانی کرد اضافه شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، عبدالاحد ریگی در شورای حفاظت از منابع آب استان افزود: با همکاری هلال احمر و اجرای طرح نذر آب برای این 502 روستا تانکر فراهم شد و 50 هزار و 700 خانوار زیر پوشش قرار گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: 69 درصد منابع آبی استان در معرض تنش قرار دارد که ضروری است 194 حلقه چاه کف شکنی و 102 چاه جدید حفر شود.

ریگی اظهار کرد: شرایط سد خیرآباد نیز بحرانی است که قرار شد برای رفع مشکل آن پنج میلیارد و 500 میلیون تومان تامین مالی شود.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کنتور هوشمند امسال بر روی 34 حلقه چاه سیستان و بلوچستان نصب شده است گفت: 100 کنتور هوشمند دیگر نیز خریدار شده که تا پایان سال بر روی چاههای آب نصب می شود.

وی کمبود سوخت تانکرهای آبرسان را از جمله مشکلات در حوزه آب روستایی سیستان و بلوچستان عنوان کرد و افزود: راه اندازی 18 مجتمع آبرسانی با دربرگیری افزون بر 2 هزار روستا از مهمترین اقدامات در دست اجرا توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی استان است.

همچنین در این جلسه سرپرست آب و فاضلاب شهری استان نیز گفت: در سیستان تنها نگرانی که برای آبرسانی داریم هیرمند است، پیمانکار برای رفع مشکل اقدام هایی را آغاز کرده است و سعی داریم هیرمند تا پایان امسال وارد مدار شود و تابستان سال آینده در سیستان مشکل آبرسانی نخواهیم داشت.

علیرضا قاسمی افزود: 9 هزار متر مکعب افزایش ظرفیت از محل آب های شور و آب دریا برای چابهار و زاهدان داشتیم و 70 لیتر در ثانیه با مهندسی مجدد و بازنگری تاسیسات به شبکه بازگشت.

وی خاطرنشان کرد: با اقدام های انجام شده فقط در سه شهر سیرکان، فنوج و مهرستان شرایط مطلوب نیست.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری سیستان و بلوچستان گفت: از 16 شهر دچار تنش آبی استان با دربرگیری یک میلیون نفر جمعیت با اقدامات انجام شده مشکل در 13 شهر مرتفع شده است .

قاسمی تامین اعتبار 90 میلیارد ریال برای لایروبی تاسیسات آبگیری در چابهار و کنارک و اعتبار بیش از 15 میلیارد ریال برای پرداخت بدهی آبرسانی سیار به شهر سیرکان را از جمله نیازهای این حوزه برشمرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: