• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در تمام نصب و انتصابات دانشگاه شورایی عمل می‌کنم

رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: از زمان انتصابم تاکنون برای همه‌ی نصب و انتصاباتی که در درون دانشگاه انجام‌شده، به‌صورت شورایی عمل کردم .

محمود نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: وزارت علوم معیار مدون و یا مشخصی را برای روسای دانشگاه‌ها در نصب و انتصاباتشان نگذاشته و به روسا اختیار کامل داده است برمبنای کارایی، مدیران دانشگاه را انتخاب کنند .

وی افزود: هرچند کاملاً برای نصب و انتصابات دانشگاه مختار هستم اما از زمان انتصابم تاکنون هرگونه تغییری در سطح مدیران،معاونین و حتی کارمندان انجام دادم با گرفتن یک شورا و مشورت بوده است.

رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار تصریح کرد: برای عزل و انتصابات در درون دانشگاه، شورایی متشکل از رئیس،معاون اداری مالی ،مدیر امور اداری و هم‌چنین معاونین و مدیران بخش مربوط برگزار می‌شود و پس از بحث درباره گزینه‌های احتمالی مدیر و یا کارمند موردنظر آن بخش انتصاب می‌شود .

نصیری اضافه کرد: علاوه‌بر این شورا، به‌صورت رندم از اعضای هیئت‌علمی هم برای نصب و انتصابات دانشگاه کمک می‌گیرم و یا مستقیماً در جلسات شورا شرکت می‌کنند .

وی بابیان این‌که معیار اصلی برای انتصاب مدیران،معاونین و کارمندان شایسته‌سالاری و حس مسئولیت است، تأکید کرد: هرچند شاید مدیر و کارمندی نتواند کامل مسئولیت‌های خودش را انجام دهد اما درصورتی‌که حس مسئولیت و دلسوزی داشته باشد موردحمایت قرار می‌گیرد؛ البته برای افزایش کارایی دانشگاه نیز به‌صورت رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار تصریح کرد: برای عزل و انتصابات در درون دانشگاه، شورایی متشکل از رئیس،معاون اداری مالی ،مدیر امور اداری و هم‌چنین معاونین و مدیران بخش مربوط برگزار می‌شود و پس از بحث درباره گزینه‌های احتمالی مدیر و یا کارمند موردنظر آن بخش انتصاب می‌شود .

رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار خاطرنشان کرد: هرچند دانشجویان نقشی در انتصابات قبل از منصوب شدن مدیران و کارکنان ندارند ولی بدون شک، مرتباً برای افزایش کارایی و نظارت،نظرات آن‌ها را جویا می‌شوم و در صورت بروز مشکل حتماً آن موضوع را پیگیری می‌کنم و در صورت اثبات اقدامات لازم حتی عزل هم اتفاق خواهد افتاد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: