• پنجشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-4684-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیشرفت ۱۵ درصدی فولاد مکران

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ساخت مجتمع فولاد مکران به پیشرفت فیزیکی 15 درصدی رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ماندانا زنگنه افزود: مجتمع فولاد مکران یکی از طرح های سرمایه گذاری استان است که مراحل ساخت آن در زمینی به مساحت 300 هکتار در پیکره هشتم صنعتی منطقه آزاد چابهار شروع شد.

وی افزود: اجرای این طرح در استان نیازمند سرمایه گذاری قابل توجهی بود که سازمان ایمیدرو، گروه مالی ملت، هلدینگ توسعه صنایع معدنی امید، سازمان منطقه آزاد چابهار و شرکت توسعه آزاد پاسارگاد به همراه گروه سرمایه گذاری سیمان زابل این سرمایه گذاری سنگین را بر عهده گرفتند و مراحل احداث آن را آغاز کردند.

وی بیان کرد: فقط برای تکمیل فاز اول این مجتمع هفت هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار اختصاص پیدا کرد که پس از تکمیل این فاز برای 400 نفر اشتغال زایی پایدار ایجاد می شود و در فازهای بعدی این میزان اشتغال زایی افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

زنگنه افزود: مراحل احداث فاز اول مجتمع فولاد مکران بیش از 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طبق برآوردهای انجام شده این فاز پس از تکمیل می تواند سالانه یک میلیون و 600 هزار تن آهن اسفنجی را تولید و وارد بازار های هدف کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: