• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 978-388-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کرمان و سیستان و بلوچستان جشنواره مشترک بازی های بومی و محلی برگزار می کنند

رئیس هیات ورزشهای  روستایی و عشایری سیستان و بلوچستان گفت : اولین دوره بازیهای بومی، محلی - جشنواره غذا، موسیقی سنتی، صنایع دستی و مسابقه قویترین مردان جازموریان با حضور سه شهرستان دلگان، رودبار جنوب و قلعه گنج با حضور مسئولین کشوری و استانی در بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان برگزار می‌ شود .

امیر براهویی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: این جشنواره در آستانه میلاد پیامیر اکرم( ص) با همکاری استانداری سیستان و بلوچستان، استانداری کرمان، فرمانداری دلگان، فرمانداری رودبار، فرمانداری قلعه گنج، اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، اداره کل ورزش و جوانان کرمان، هیات بومی محلی سیستان و بلوچستان، هیات بومی محلی کرمان، اداره کل محیط زیست سیستان و بلوچستان،  اداره کل محیط زیست کرمان، سپاه ناحیه دلگان، سپاه ناحیه رودبار، سپاه ناحیه قلعه گنج، شهرداری و شورای اسلامی چگردک جلگه چاه هاشم برپا می شود .

وی بیان کرد: دومین دوره این بازیها در رودبار جنوب در سال آینده برگزار خواهد شد.

براهویی همچنین در ادامه گفت: بازی های بومی و محلی به عنوان بخشی از فرهنگ معنوی این دیار باید برای حفظ هویت ایرانی که متشکل از اقوام مختلف کشور است، حفظ شود. فرهنگی که برگرفته از کار، موسیقی و فعالیت روزمره ایرانیان است و ریشه در خاک این مرز و بوم دارد.

وی خاطرنشان کرد: بازی بومی و محلی با توجه به اینکه ریشه در فرهنگ این آب و خاک دارد می تواند نشاط را به صورت واقعی به جامعه تزریق کند. زیبایی های این بازی ها می تواند خالق صحنه های ماندگاری باشد. با برگزاری بازی های بومی و محلی و در معرض دید قرار گرفتن این بازی ها بسیاری از اشتراکات آنها با بازی دیگر کشورها نمایان می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: