• سه شنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 978-488-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد:

توجه به ورزش، برای حفظ جوانان از آسیب های اجتماعی

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت : برای حفظ جوانان از آسیب های اجتماعی «ورزش» کمک بزرگی به ما می‌کند. اگر مسئولین در بستره سازی ورزشی و جذب جوانان غافل شوند، باندهای افیونی بستره اغفال آنها را فراهم کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین حمیدی در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: ورزش یکی از موثرترین روش های پیشگیری از وقوع جرم در استان  است که باید تمام دستگاه های اجرایی در این امر نقش ایفا کنند

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: اداره کل ورزش و جوانان با توجه به گستردگی دو بخش مهم ورزش و جوانان، از پرکارترین  ادارات استان محسوب میشود که دارای ظرفیت های بسیار خوبی در بخش بانوان و آقایان دارد .

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی در ادامه افزود: ایجاد خود باوری و افزایش اعتماد به نفس در بین جوانان از مهمترین عوامل جهت جذب این ظرفیت ها می باشد که در نهایت باعث افتخار آفرینی برای این مرز و بوم می شوند .

وی یادآور شد: اعداد و ارقام نشان می دهد که سیستان و بلوچستان جوانترین استان در کشور است. و باید از این ظرفیت بزرگ نوجوانان و جوانان با سرمایه گذاری و برنامه ریزی جهت توسعه و پیشرفت در عرصه های مختلف استفاده کنیم .

وی تکمیل کرد: برای حفظ جوانان از آسیب های اجتماعی «ورزش» کمک بزرگی به ما می‌کند. اگر مسئولین در بستره سازی ورزشی و جذب جوانان غافل شوند، باندهای افیونی بستره اغفال آنها را فراهم کرده است .

رئیس کل دادگستری استان، با اشاره به بازدید های که از زندانهای استان داشته است، تاکید کرد: حجم وسیعی از زندانیان، حدود 80 درصد آنها از نوجوانان و جوانان هستند که با غفلت همه ی دستگاه های اجرایی به این نقطه رسیده اند و باید مدیران احساس مسئولیت بیشتری نسبت به این سرمایه بزرگ انسانی داشته باشند .

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی نقش اداره کل ورزش و جوانان برای حفظ و صیانت از جوانان را پر رنگ خواند ولی به تنهایی کافی ندانست و گفت: به دلیل اهمیت موضوع جوانان نیاز به اقدام جهاد گونه داریم و باید تمام نهادها و سازمانهای حاکمیتی که در استان هستند با تعامل و هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان در راستای بستره سازی برای جوانان همکاری کنند .

وی در خصوص رشد توسعه ورزش همگانی در استان بیان داشت: اداره کل ورزش و جوانان در ترویج و توسعه فرهنگ ورزش همگانی در بین خانواده ها و جوانان گام های موثری برداشته و پیشرفت های خوبی شده است که جای دارد از آقای کرد و مجموعه موفق ورزش و جوانان تشکر و قدردانی کنم .

وی سلامت جامعه را در گرو فرهنگ سازی بیشتر ورزش همگانی خواند و افزود: با تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص همگانی کردن ورزش، باید همه دستگاه های اجرایی برای ترویج و توسعه ورزش همگانی، برنامه ریزی و فعالیت های مختلف ورزشی همراه با خانواده ها را در دستور کار خود قرار دهند .

حمیدی همچنین از اداره کل ورزش و جوانان خواست توجه به ورزش بانوان را در اولویت برنامه های خود قرار دهد، چون سلامتی بانوان نقش مستقیمی با سلامتی فرزندان و آینده داران نظام جمهوری اسلامی ایران دارد .

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در خصوص زیرساخت های ورزشی استان نیز گفت: باید تلاش کنیم سرانه فضای ورزشی را به میانگین کشوری برسانیم. و این امر با ورود بخش خصوصی به پروژه های نیمه تمام ورزشی و سرمایه گذاری آنها سریع تر به نتیجه خواهیم رسید. با ایجاد امتیازات و رفع موانع از ورود سرمایه گذاری بخش خصوصی استقبال کنیم .

وی در پایان از اقدامات و عملکرد مدیرکل ارزشی و جهادی ورزش و جوانان که باعث ایجاد شور و نشاط از شمال تا جنوب استان و بخصوص در روستاهای دور افتاده شده تشکر و قدردانی کرد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از عملکرد حوزه ورزش و جوانان در بخش های قهرمانی، همگانی، تکمیل زیرساخت های ورزشی، ورزش بانوان و سازمان های مردم نهاد، را خدمت رئیس کل دادگستری بیان کردند .

ادهم کرد از رشد حوزه قهرمانی در استان خبر داد و اظهار کرد: الحمدالله با تلاش‌های اداره کل ورزش و جوانان شاهد افتخار آفرینی ورزشکاران و قهرمانان استان در میادین مختلف هستیم. که نسبت به ادوار گذشته رشد صعودی داشته ایم .

وی در این خصوص ادامه داد: درخشش ورزشکاران کبدی کار در مسابقات آسیایی جاکارتا و قهرمانی تاریخی آنها، اعزام شدن آقای بلوچ از استان در رشته موج سواری به فرانسه، رکورداران دوومیدانی توسط آقایان درزاده و امیریان، شیر میادین کشتی جهان آقای آرامی و کسب مدال های مختلف، پیروزی های متعدد در رشته های ووشو، وزنه برداری و همچنین دعوت شده سعید پیرامون به تیم بزرگسالان فوتبال ساحلی ایران و حضور در فینال رقابت های جام بین قاره‌ای ساحلی جهان ، گوشه ای از افتخارات قهرمانان استان می باشد .

مدیرکل ورزش و جوانان توسعه ورزش همگانی را از اولویت های مهم این اداره کل نام برد و تاکید کرد: با تلاش مجموعه ورزش و جوانان و اجرای برنامه های مختلف ورزش همگانی شامل (پیاده روی بزرگ خانوادگی، کوه پیمایی، ساحل و کویر نوردی، همایش های دوچرخه سواری و چندین برنامه متنوع دیگر...) بسیار رشد داشته ایم بطوریکه در سطح کشور، سیستان و بلوچستان نسبت به سایر استان‌ها جایگاه خوبی دارد .

ادهم کرد در ادامه به دهکده ورزشی المپیک زاهدان بعنوان تنها مکان ورزشی عمومی یاد کرد و افزود: اداره کل ورزش و جوانان اعتبار ویژه ای برای این مجموعه  اختصاص داده است زیرا در شبانه روز جمعیتی کثیری بالغ بر 5 هزار نفر از خانواده ها از این دهکده ورزشی استفاده میکنند که نقش مهمی در توسعه ورزشی همگانی استان ایفا کرده است. لذا از مدیران دستگاه های اجرایی می خواهیم که برای تعمیر و تجهیز این سرمایه بزرگ استان همکاری کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: