• چهارشنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری جشن های مهربانی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: در ماه ربیع جشن های مهربانی در تمام نقاط استان برنامه ریزی شده و اجرا خواهد شد که این جشن ها با محوریت ارشاد برگزار می شود تا آن شور وشعف لازم در جامعه جاری شود.

حسین مسگرانی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: در خصوص کنگره ملی شعر پیامبر مهربانی تصمیم بر آن شده دوسالانه برگزار شود تا شاعرین با تامل بیشتر روی اشعار خود آثار نفیس تری ارائه دهند اما در کنار آن جشنواره ذکر و ذاکرین برگزار خواهد شد که حکمت خوانی و اشعار و نماهنگ هایی در وصف پیامبر مکرم اسلام و معصومین پاک و مطهر خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره هفته کتاب و کتابخوانی برنامه های این هفته را تشریح و اعلام کرد: به مناسبت هفته کتاب برنامه های مختلفی پیش بینی شده از جمله جشن کتاب و تقدیر از مروجان فرهنگ کتابخوانی و بنا است روز شنبه زنگ کتابخوانی و مطالعه در مدارس نواخته شود و اما با توجه با اینکه شعار این هفته حال خوش کتاب خواندن است ،برگزاری بیست و ششمین دوره جشنواره هفته کتاب با عنوان حال خوش خواندن را خواهیم داشت.

مسگرانی همچنین گفت: جشنواره ملی عکس نگاران امسال دومین دوره آن برگزار خواهد، جای دارد تشکر کنم از هنرمندان عرصه تئاتر استان که امسال بعد از مدت ها جشنواره تئاتر استان در شهرستان ها برگزار شد و شب گذشته ما شاهد اختتامیه بیست و هشتمین دوره جشنواره استانی در شهر ایرانشهر بودیم .

وی ادامه داد: یکی از نگاههای ما در اداره کل این است که برنامه ها در سطح استان توزیع شود، در گذشته همانطور که شاهد بودید غیر از زاهدان و اندکی کم در یک یا دو شهر چیزی به نام تئاتر در استان وجود نداست اما هم اکنون شاهد آن هستیم که جریان تئاتر در خیلی از شهرها متداول شده و امسال شاهد حضور گروههای تئاتر استان در جشنواره های ملی و بین المللی خواهیم بود .

وی گفت: همچنین جشنواره موسیقی سیستان و تجلیل از اساتید موسیقی آن منطقه و هم چنین انجمن نمایش طنز هم اجرا هایی در نقاط مختلف شهر خواهند داشت و کرسی تلاوت قران را با هم همکاری دفتر قران و عترت در شهرستان های استان خواهیم داشت .

مسگرانی در خصوص جشنواره عکس نگاران افزود: یکی از برنامه هایی که به خوبی توانست زیبایی های استان ما در عرصه ملی  و بین المللی معرفی کند جشنواره عکس نگاران بود که بعد از فراخوان ما حدود 400 عکاس از تمام نقاط کشور اعلام امادگی کردند اما با توجه به ظرفیت ،ما تنها توانستیم از حدود چهل نفر از این عزیزان پذیرایی کنیم .

وی گفت: سال گذشته این جشنواره عکس در دو منطقه سیستان و چابهار برگزار شد که امسال کل استان را شامل خواهد شد و همین حرکت خواه ناخواه موجب معرفی استان ما خواهد شد .

مدیر کل ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در خصوص برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بیان داشت: اتفاقی مبارک که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب رخ داده است این است که علاوه بر برگزاری جشنواره فیلم فجر ،توانستیم موافقت ان را بگیریم تا بخش استانی تئاتر فجر در استان ما برگزار شود .

این مقام مسئول مسگرانی بیان کرد: همچنین جام باشگاههای کتاب در چابهار جزو مهم‌ترین برنامه‌های ما هستند و برنامه محوری مرکز استان هم در سی ابان است که تجلیل از فعالین ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حتی کتاب فروشان خواهد بود و همچنین اهدا بسته فرهنگی به مرزبانان در نقطه مرزی میرجاوه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: