• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-1085-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کلید استانداری سیستان و بلوچستان به موهبتی رسید

آیین تودیع و معارفه استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد

با حضور مسؤولان کشوری و استانی احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان معرفی شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، صبح امروز طی مراسمی در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان و با حضور جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور و جمعی از مسؤولان کشوری و استانی احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان معرفی شد .

استان مسئول شیعه و سنی دلسوز و کار کن می خواهد

در ابتدای این مراسم مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان ضمن اشاره به پتانسیل های استان گفت: حالا که این استان سرشار از نعمات خدادای است باید افرادی توانمند و دلسوز با برنامه ای ویژه بتوانند برای توسعه استان گام بردارند.

مولوی عبدالحمید گفت: این استان مسئولین شیعه و سنی کار کن می خواهد تا بتوانند مشکلات مردم را حل کنند.

وی ادامه داد: مسئولان سیستان و بلوچستان باید ملی فکر کنند و دور اندیش باشند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: سیستان و بلوچستان طبق گفته رییس جمهور استان استراتژی ، مهم و وسیعی است و باید مدیرانی انتخاب شوند که ملی فکر کنند و دور اندیش باشند .

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی اظهار کرد: امروز از انتصاب شایسته آقای موهبتی به دلیل اینکه قبلا در استان خدمت کرده خرسندیم چرا که وی شناخت وسیعی از مردم و محرومیت های این استان دارد .

وی بیان کرد: اولویت تمام مسئولان استان باید حفظ اتحاد مردم شیعه و سنی در کنار هم باشد چرا که اگر وحدت مردم حفظ شود دشمن نمی‌تواند رخنه کند .

وی خاطرنشان کرد: استاندار باید مدیریت درستی داشته ، باید برنامه ریز و توانمند باشد و بتواند بحران‌های موجود در استان را برطرف کند .

باید از توان نیروهای توانمند استفاده کرد

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم ضمن تاکید بر استفاده از توان نیروهای کار آمد در استان گفت: آقای محبی در برهه ای از زمان این استان را تحویل گرفت که اعتبارات، پیگیری برنامه ها و اجرای طرح ها استانداری را در مخمصه جدی گرفتار کرده بود اما خوشبختانه با وجود این شرایط به خوبی توانست مدیریت جدی داشته که جای تشکر و قدردانی دارد.

آیت الله سلیمانی اظهار کرد: انتخاب آقای موهبتی در این استان نیز کار پسندیده ای بود زیرا شخصی ناآشنا نبود و اتفاقا او هم در این استان خدمت کرده بود.

وی ادامه داد: برخی از مسئولین وقتی به استان می آمدند همه را تغییر می دادند، این رویه باید تغییر کند و آرامش خاطر برای همه مدیران حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: آقای موهبتی تجربه و شناخت کافی از استان سیستان و بلوچستان دارد و باید به عنوان نیروی مجرب کار رو شروع کند .

سیستان و بلوچستان برای توسعه نیاز به خرد جمعی دارد

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: سیستان و بلوچستان برای رسیدن به توسعه نیاز به خرد جمعی دارد و باید استاندار جدید این موضوع را مورد توجه قرار دهد.

امینی فرد گفت: توسعه همه جانبه استان با هدف خدمت رسانی به مردم با وجود مشکلات و چالشهای فراوان نیازمند اجرای کامل طرح آمایش سرزمین برای سیستان و بلوچستان است .

وی افزود: بهبود معیشت مردم، اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهها، وضعیت نابسامان جاده ها و شبکه های دسترسی استان موارد مهمی است که دولت باید به آنها توجه ویژه داشته باشد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس در ادامه گفت: سیستان و بلوچستان دارای عقب ماندگی تاریخی است ولی مردمی نجیب، وفادار و همراه نظام جمهوری اسلامی دارد که خدمت در این منطقه را بسیار ارزشمند می کند، بنابراین دولت با جدیت و شناخت از منطقه خدمات خود را ارائه می دهد.

وی تاکید کرد: با توجه به قابلیت های استان انتظار می رود که گسیل سرمایه ها را به این منطقه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: وضعیت نابسامان راه های ارتباطی نیاز به رسیدگی دارد که راه اندازی پروژه راه آهن چابهار – زاهدان شروع خوبی در این زمینه بود و می طلبد دولت در این باره اهتمام جدی تری داشته باشد، البته دولت به تنهایی قادر به فراهم کردن شرایط توسعه در استان نیست اما می تواند شرایط را برای جذب بخش خصوصی مهیا کند.

امینی فرد همچنین با اشاره به اینکه بندر چابهار تحریم نیست گفت: استاندار در زمینه توسعه بندر چابهار توجه بیشتری داشته باشد و در این زمینه از بکار گیری نیروهای بومی غافل نشود.

طرح های عمرانی و اشتغال سیستان وبلوچستان به بخش خصوصی واگذار شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: باید طرح های عمرانی و اشتغال سیستان وبلوچستان به بخش خصوصی واگذار شود و حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی را بیشتر باید در استان مورد توجه قرار داد.

غلامرضا مالکی ادامه داد: بر اساس قانون الزام است که ۳۰ درصد از اعتبارات خودمان را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

مالکی اظهار کرد: اگر مشارکت بخش خصوصی را در طرح ها داشته باشیم بسیاری از مشکلات برطرف می شود.

وی افزود: پایین بودن میزان تولید ناخالص به نسبت جمعیت این استان نشان دهنده پایین بودن نرخ مشارکت اقتصادی است.

این مسئول با بیان اینکه بخش شیلات و معدن میتواند کمک بزرگی در این زمینه به ما بکند، گفت: خشکسالی های اخیر تاثیر زیادی در نرخ بیکاری در استان داشته است.

محبی استاندار سابق سیستان و بلوچستان نیز گفت: همیشه صبور بودم تا سرعت را فدای دقت نکنم .

وی بیان کرد: من استان سیستان و بلوچستان را خوب می شناسم، پهناورترین استان کشور هیچگاه بنده را خسته نکرد .

محبی افزود: اگر هر انسانی اینجا خدمت کند ورزیده می شود .

حمایت از سیستان و بلوچستان اولویت همه وزارت خانه ها

جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور نیز در این مراسم گفت: به دستور وزیر کشور و تاکید ایشان استان سیستان و بلوچستان اولین استانی است که مراسم تودیع و معارفه استاندار جدید را برگزار می کند.

وی در ادامه بیان کرد: استاندار جدید با تمام توان کار خود را آغاز کند و در این زمینه حمایت دولت و دیگر وزارتخانه ها را نیز دارد.

جبارزاده گفت: هر درخواست و تقاضایی که مربوط به استان سیستان و بلوچستان بدون کوچکترین مشکلی پذیرفته میشود ,تمامی دستگاهها آماده کمک جهت پیشرفت این استان میباشد.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: کادر سازی و معرفی مدیران جدید درخواست وزیر کشور برای استاندار جدید است,همچنین توجه به بانوان استان در مناصب استانی نیز باید مورد توجه استاندار باشد.

زمینه مشارکت و نظارت مردم در همه امور سیستان و بلوچستان فراهم می شود

استاندار جدید سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: زمینه مشارکت و نظارت مردم در همه امور سیستان و بلوچستان فراهم می شود.

احمد علی موهبتی افزود: توسعه ملی نباید توسعه محلی را لگد مال کند.

وی در ادامه بیان کرد: سیستان و بلوچستان مزیت های بی بدیل و بی نظیری دارد که نه تنها برای استان بلکه برای کشور و حتی کشورهای همسایه بسیار مفید است، سواحل مکران و دریای عمان، معدن، فرصت بی نظیر مرز، جاذبه های طبیعی و گردشگری و از همه مهم تر مردم خوب این استان از جمله قابلیت های آن محسوب می شود .

موهبتی افزود: مردم این استان با وجود سختی های فراوان همراه خوبی برای نظام جمهوری اسلامی و پشتوانه محکمی در حوزه امنیت بودند که باید فرصت مشارکت مردم در امنیت، عمران، فرهنگ، اقتصاد و دیگر حوزه ها فراهم شود چرا که قرار است مردم استان، این خطه را آباد کنند .

وی اظهار کرد: خود را فرزند سیستان و بلوچستان می دانم و امیدوارم 15 سال تجربه ام در این استان و تجربه هایم در دیگر نقاط کشور بستری فراهم کند تا همدلی، هم افزایی، ایثار، گذشت و فداکاری که در مردم سیستان و بلوچستان وجود دارد برای تعالی امور هم جهت شود و از اثر بخشی آن هم مردم این دیار و هم دیگر مردم ایران و کشورهای همسایه  بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: مردم باید در همه امور مشارکت کنند و بر عملکرد مسئولان نیز نظارت داشته باشند.

وی همچنین از مدیران استانی نیز خواست تا با جدیت به مردم خدمت رسانی کنند و قصور و کوتاهی از کسی پذیرفته نیست.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین از همه سرمایه گذاران ایرانی دعوت به سرمایه گذاری در استان کرد.

موهبتی با اشاره به اهمیت ایجاد بسترهای توسعه و فضای کسب کار برای ایجاد اشتغال و رفع عقب ماندگی های استان تصریح کرد: باید شرایطی را در استان فراهم آوریم تا بتوانیم همه ظرفیت های استان بهره کافی را ببریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: