• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-1285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان:

با هیچ یک از مدیران عقد اخوتی به جز کار نبسته‌ام

اولین جلسه فرمانداران با استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ احمدعلی موهبتی در این جلسه، بر داشتن برنامه کاری مشخص و مدون تاکید کرد و افزود: داشتن برنامه مشخص و مدون بهترین راه موفقیت در مدیریت است .

وی خاطرنشان کرد: برای همه فرآیندهای معمول در شهرستانها و استان باید دستورالعمل نوشته شود و مبانی برنامه ششم به عنوان دستورالعمل و چارچوب در برنامه کار فرمانداران قرار گیرد .

استاندار با بیان اینکه با هیچ یک از مدیران عقد اخوتی به جز کار نبسته ام افزود: با کمک و همت شما فرمانداران، استان باید پیشرفت نماید .

وی افزود: با استفاده از حداکثر فرصت به همه آحاد جامعه خدمت رسانی مناسب و به موقع انجام دهیم .

استاندار خطاب به فرمانداران گفت: بحث گردشگری در استان از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که سرمایه گذاری در حوزه گردشگری رونق اقتصاد و امنیت را در پی دارد.

موهبتی با تاکید بر ضرورت استفاده از منابع اقیانوس هند در آینده خاطرنشان کرد: باید به سمت استفاده از مزیت های دریا رفت که از جمله آن می توان به پرورش میگو و ماهی در قفس و تولید ریز مغذی ها اشاره کرد.

موهبتی، خشکسالی شدید در استان و تامین آب بیش از هزار و 300 روستا به صورت سقایی را از مشکلات عمده برشمرد که نیازمند برنامه سریع و اصولی برای رفع آن است.

وی با بیان این که بندر چابهار در دولت روحانی از 2.5 میلیون تن به 8.5میلیون تن رسیده است خاطرنشان کرد: البته این مقدار به طور قطع نمی تواند کافی باشد چون باید عقبه بندر همچون راه آهن و بزرگراه ایجاد شود و رئیس جمهور به شدت اهمیت راه آهن را یادآور شد و به وزارت راه و شهر سازی و سازمان برنامه و بودجه و همه وزیران تاکید کرد تا نسبت به سیستان و بلوچستان توجه ویژه و جدی در همه حوزه ها داشته باشند .

استاندار گفت: زمینه مشارکت و نظارت مردم در همه امور سیستان و بلوچستان فراهم می شود. سیستان و بلوچستان مزیت های بی بدیل و بی نظیری دارد که نه تنها برای استان بلکه برای کشور و حتی کشورهای همسایه بسیار مفید است، سواحل مکران و دریای عمان، معدن، فرصت بی نظیر مرز، جاذبه های طبیعی و گردشگری و از همه مهم تر مردم خوب این استان از جمله قابلیت های آن محسوب می شود.

موهبتی افزود: مردم این استان با وجود سختی های فراوان همراه خوبی برای نظام جمهوری اسلامی و پشتوانه محکمی در حوزه امنیت بودند که باید فرصت مشارکت مردم در امنیت، عمران، فرهنگ، اقتصاد و دیگر حوزه ها فراهم شود چرا که قرار است مردم استان، این خطه را آباد کنند.

وی اظهار کرد: خود را فرزند سیستان و بلوچستان می دانم و امیدوارم 15 سال تجربه ام در این استان و تجربه هایم در دیگر نقاط کشور بستری فراهم کند تا همدلی، هم افزایی، ایثار، گذشت و فداکاری که در مردم سیستان و بلوچستان وجود دارد برای تعالی امور هم جهت شود و از اثر بخشی آن هم مردم این دیار و هم دیگر مردم ایران و کشورهای همسایه  بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: مردم باید در همه امور مشارکت کنند و بر عملکرد مسئولان نیز نظارت داشته باشند


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: