• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-9084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت تاکسی ها در شهر زاهدان کمتر از آمار موجود

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری زاهدان گفت: برای 2 هزار و 700 تاکسی در شهرداری زاهدان پرونده وجود دارد اما تاکسی های فعال در شهر کمتر از این تعداد است چرا که با وجود فعالیت های مسافربرهای شخصی و تاکسی های اینترنتی فعالیت تاکسی ها به صرفه نیست.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان محمود دشتی در جمع خبرنگاران افزود: 16 خط اتوبوسرانی درون شهری در این شهر وجود دارد که 50 دستگاه اتوبوس در آن به شهروندان ارائه خدمت می کنند.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری زاهدان گفت: نرخ مصوب تاکسی دربست در سالجاری سه هزار و 500 تومان است.

دشتی درخصوص عمران شهری نیز گفت: بودجه سال 1397 شهرداری زاهدان 260 میلیارد تومان می‌باشد که 128 میلیارد تومان آن در بخش عمرانی تعریف شده است .

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری زاهدان گفت: یکی از مشکلات اصلی که شهروندان نسبت به آن مطالبه گری داشتند بهبود کیفیت پایین آسفالت شهر بود که با توجه به بررسی های انجام شده در اکثر معابر مشخص شد که آسفالت به علت فرسودگی و حفاری از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، لذا با توجه به رسالت مجموعه ی شهرداری و شورای شهر این مهم به شکل فوریت در دستور کار قرار گرفته است .

وی افزود: همه تلاش مجموعه  شهرداری این بود که بتواند کار آسفالت معابر را با توجه به منابع مالی که در اختیار دارد به مناسب ترین شکل ممکن برنامه ریزی کرده و پس از انجام کار کارشناسی به اجرا در آورد .

دشتی ادامه داد: در 7 ماهه اول سال تقریبأ 700 هزار مترمربع آسفالت معابر انجام شده است که این آمار دو برابر حجم آسفالت سال گذشته می‌باشد .

وی با اشاره به توزیع آسفالت در پنح منطقه شهر زاهدان گفت: بلوار یادگار امام، سرداران شهید، خیابان حضرت امام خمینی (حد فاصل خیابان‌مولوی تا 15 خرداد)، خیابان آزادی تا میدان کارگر، بلوار خرمشهر(حدفاصل بلوار ازادگان تا خیابان سعدی)، بلوار جنت( از‌ میدان دکتر حسابی تا میدان سفیران امید)، خیابان‌جمهوری از تقاطع دانش تا بلوار بزرگمهر، خیابان البرز و میلان‌های خاکی حاشیه شهر در دستور ‌کار قرار دارند .

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری زاهدان به 250 کیلومتر حفاری مربوط به شرکت‌ گاز اشاره و عنوان کرد:مرمت و آسفالت نوارهای حفاری شده بر عهده خود شرکت‌ گاز ‌و پیمانکاران آن است .

وی به برخی طرح های عمرانی در شهر زاهدان اشاره کرد و افزود: ایجاد میدان گردشگری در ورودی این شهر و همچنین ساخت پنج تقاطع غیر همسطح به دلیل نبود منابع مالی هنوز انجام نشده است .

وی با اشاره به اجرای طرح جامع ترافیک در زاهدان خاطر نشان کرد: این طرح که در سال 92 مصوب شد از نظر اجرایی پیشرفت زیادی ندارد اما در این راستا تاکنون 60 درصد نقاط حادثه خیز ایمن سازی شده است.

دشتی درخصوص طرح جامع ترافیک شهری نیز بیان کرد: این طرح در سال 92 در شورای عالی ترافیک کشور مصوب شده که در شهر زاهدان در برنامه‌های ترافیکی پیشرفتی نداشته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: